Piątek, 19.07.2019

To były historyczne porody

  • 15.01.2019, 19:05 (aktualizacja 16.01.2019, 11:36)
To były historyczne porody
Personel kozielskiej porodówki nie pamięta by w historii szpitala odebrano dwa porody bliźniąt jednego dnia. Do takiej sytuacji doszło wczoraj (14.01) na oddziale ginekologiczno-położniczym naszego szpitala. Na świat przyszli kolejno: Michał, Martynka, Igor i Hania.

Dwie pierwsze pociechy to dzieci Anny i Jarosława Sionkowskich. Michał urodził się o godzinie 8.08, a Martynka minutę później. Następnie na świat przyszły dzieci Sylwii Drzazgi i Mateusza Mordarskiego - syn Igor o godz. 9.49, a córka Hania o godzinie 9.50.

 

W przypadku obu par są to pierwsze dzieci. Rodzice zgodnie podkreślają, że nie spodziewali się ciąż bliźniaczych. Państwo Sionkowscy mieszkają w Reńskiej Wsi. Są już razem 23 lata, a od 12 lat w związku małżeńskim. O dziecko starali się od dłuższego czasu. W końcu udało się, ale pani Ania musiała szczególnie dbać o siebie, gdyż ciąża była zagrożona.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Cieszę się, że udało się donosić ciążę i że dzieci są zdrowe – powiedziała nam szczęśliwa Anna Sionkowska.

 

Druga para pochodzi z Kędzierzyna-Koźla. Poznała się w kwietniu ubiegłego roku. Gdy okazało się, że pani Sylwia jest w ciąży po cichu liczyli, że urodzi się córeczka.

- Chcielibyśmy mieć trójkę dzieci, ale nie mamy gwarancji, że znowu nie będzie bliźniaków – śmieje się Sylwia Drzazga, która podkreśla, że po porodzie w rodzinie zapanowała wielka radość.

 

Mimo, że dzieci przyszły na świat poprzez cesarskie cięcia, ich poród nie był planowany na ten sam dzień. Ciąże były prowadzone przez dwóch innych lekarzy. W skali Apgar dziewczynki otrzymały 10, a chłopcy 8 punktów.

Pociechom życzymy dużo zdrówka, a rodzicom cierpliwości i radości z rodzicielstwa.

Zdjęcia dzieci urodzonych na kozielskiej porodówce znajdziecie TUTAJ.

_

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sz.
Sz. 16.01.2019, 04:25
Gratulacje. A tak na marginesie, to skala dot oceny stanu noworodka to jest APGAR.
k
k 15.01.2019, 20:37
pieknie, gratulacje :-)

Pozostałe