Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Słodki koniec dnia"

  • 22.01.2020, 17:47
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Słodki koniec dnia"
Dramat obyczajowy „Słodki koniec dnia” to kolejna propozycja kędzierzyńskiego „Heliosa” w ramach cyklu „Kultura Dostępna”. Pokazy 23 stycznia o godz. 13 i 18.

Najnowszy film Jacka Borcucha to opowieść o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach, gdzie role główne zagrały Krystyna Janda i Kasia Smutniak.

Na włoskiej prowincji, gdzie życie biegnie cicho i spokojnie, wszyscy się znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, autorytetu moralnego. Jej życie toczy się w spokojnym rytmie, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o tragicznym wydarzeniu.

Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.

 

W „Heliosie” trwa 15. edycja programu „Kultura Dostępna”, który wspiera Narodowe Centrum Kultury. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują 10 zł. W kolejne czwartki na widzów czekają: „1800 gramów” (30.01), „Ostatnia góra” (6.02), „(Nie)znajomi (13.02), „Ikar. Historia Mietka Kosza (20.02), „Piłsudski (27.02) i „Sługi wojny” (5.03).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe