Tu leży pies pogrzebany

  • 23.01.2020, 10:27
  • Ł
Tu leży pies pogrzebany To będzie kolejny spektakl Magdaleny Marszałkowskiej na deskach „Chemika”
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spektakl „Tu leży pies pogrzebany” w wykonaniu teatru XYZ z Wiednia. Sztukę Magdaleny Marszałkowskiej będzie można zobaczyć w Domu Kultury „Chemik” 26 stycznia o godz. 16.

Pochodząca z Kędzierzyna-Koźla Magdalena Marszałkowska, która od lat mieszka i pracuje w stolicy Austrii, regularnie wraca do rodzinnego miasta ze swoimi projektami teatralnymi. Na deskach „Chemika” prezentowała już m.in. spektakle: „Okno na świat”, „My byliśmy tu pierwsi”, „Cicha noc” czy „Przyjaciółki”.

 

Napisana i wyreżyserowana przez nią sztuka „Tu leży pies pogrzebany” to komedia obyczajowa, która miała premierę w wiedeńskim teatrze Spielraum w maju 2018 roku. Ze względu na ogromne zainteresowanie publiczności spektakle zostały później wznowione. Bohaterem sztuki jest młody Biznesmen (Adam Turczyński), który pewnego dnia odkrywa, że na jego działce zadomowił się Bezdomny (Marcin Marszałkowski). Tajemniczy człowiek odmawia opuszczenia posesji, twierdząc, że ziemia należy do niego. Spokojne usposobienie Bezdomnego nie tylko nie prowadzi do pokojowego rozwiązania sytuacji, ale doprowadza Biznesmena do ataków furii i rozpaczy. Groteskowa walka o działkę stwarza wiele zabawnych sytuacji, ale i skłania do smutnych refleksji na temat życia, wychowania, miłości i budowania związków międzyludzkich.


W portalu Polonii austriackiej „Polonika” w recenzji spektaklu czytamy: „[…] dialogi, jak to zwykle u Marszałkowskiej, na początku przepełnione są grą słowną. Ich lekkość i dowcip sprawia, że widz usadawia się wygodniej w fotelu, zadowolony, że oto przyszedł obejrzeć komedię. W miarę narastania konfliktu między dwoma mężczyznami ten śmiech powoli zamiera widzom na ustach. Widz może czuć się zirytowany, bo ze sceny zaczynają padać wypowiadane przez Bezdomnego oczywistości, wręcz truizmy. Ale wraz z upływem czasu chce ich słuchać, poddając się wzruszeniu”.

 

Bilety w cenie 30 zł (parter) i 20 zł (balkon) do nabycia w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” oraz w systemie sprzedaży on-line.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe