Koncert "Muzyka łączy pokolenia"

  • 24.01.2020, 11:29 (aktualizacja 24.01.2020, 11:55)
  • Rafał Pulkowski
Koncert "Muzyka łączy pokolenia"
Maluchy z Publicznego Przedszkola nr 24 "Niezapominajka" zabrały swoje babcie i dziadków w muzyczną podróż, by przypomnieć największe hity młodości. Koncert odbył się w czwartek, 23 stycznia w Domu Kultury "Chemik".

Wśród zaproszonych gości znalazły się m.in. prezydent miasta Sabina Nowosielska, czy kierownik wydziału oświaty i wychowania w urzędzie miasta Bożena Jankowska, które nie mogły wyjść z podziwu. Maluchy przygotowały układy choreograficzne do największych hitów sprzed kilku dekad. Każdy występ taneczny przeplatany był zabawnymi skeczami z relacji międzypokoleniowych.

- Każde pokolenie ma swoje wartości i różne perspektywy, czy poglądy. Czas upływa, a my tego nie zauważamy. Coraz rzadziej się uśmiechamy, przestajemy rozmawiać z ludźmi, nawet z tymi najbliższymi. I w takiej rzeczywistości dorastają nasze dzieci i wnuki. Ale tak wcale nie musi być. Przecież świat w koło jest taki piękny i tyle nas łączy. Wspólne wartości i tradycje, szeroko pojęta kultura, a jednym z najważniejszych elementów, który nas łączy jest właśnie muzyka - powiedziała Urszula Szałaj, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 24 "Niezapominajki" w Kędzierzynie-Koźlu.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe