Piłkarki ze Sławięcic zostały mistrzyniami powiatu

  • 24.01.2020, 11:57
  • Ł
Piłkarki ze Sławięcic zostały mistrzyniami powiatu Foto: ZS nr 3
Reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 ze Sławięcic wygrała turniej o mistrzostwo powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w halowej piłce nożnej dziewcząt, który rozegrany został 23 stycznia.

Do rywalizacji w hali II Liceum Ogólnokształcącego przystąpiły tylko trzy drużyny, gdyż ekipa I LO wycofała się z gry. W pierwszym spotkaniu miejscowa drużyna uległa 1:5 Zespołowi Szkół nr 1. W kolejnym starciu doszło do zaciętego pojedynku, który jak się później okazało zdecydował o tytule mistrzowski. Piłkarki z Zespołu Szkół nr 3, po dwóch golach Wiktorii Piontek, pokonały rywalki z Budowlanki 2:1. W trzecim meczu dziewczyny ze Sławięcic rozbiły gościnny zespół II LO, aż 11:1 i tym samym po raz trzeci z rzędu zdobyły mistrzostwo powiatu. Drugie miejsce dla ZS nr 1, a trzecie dla II LO.

Podopieczne Piotra Tokarczyka awansowały do półfinału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie w Nysie 31 stycznia.

Zwycięski zespół z ZS nr 3 wystąpił w składzie: Wiktoria Piontek, Daria Stanisławska, Kasandra Krzuś, Anna Niederfeld, Anna Baranek, Agnieszka Chrzanowska, Marzena Hornicka, Alicja Woźniak, Sara Wrzeszcz oraz kapitan drużyny Brygida Brysiak, która zdobyła w turnieju pięć bramek i otrzymała tytuł MVP.

Ł

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe