Eksperymenty podczas lekcji

  • 24.01.2020, 13:35
  • Żródło: urząd miasta
Eksperymenty podczas lekcji
Lekcje biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki już nigdy nie będą takie jak dawniej. Uczniowie z kędzierzyńsko-kozielskich podstawówek do swojej dyspozycji mają nowoczesne pomoce dydaktyczne. Szkoły wzbogaciły się o komputery, mikroskopy, mapy czy zestawy doświadczalne.

Kompletnie wyposażone pracownie pozwalają na przeprowadzenie interesujących i kreatywnych zajęć. Uczniowie poszerzają swoją wiedzę wykonując proste eksperymenty pod okiem nauczycieli. Dodatkowo w kilku szkołach wyposażono również sale do terapii psychologiczno-pedagogicznej oraz integracji sensorycznej. Dzięki temu dzieci mogą korzystać z fachowego wsparcia specjalistów.

Wyposażenie miejskich szkół w nowoczesne pomoce dydaktyczne kosztowało blisko 340 tysięcy złotych. Kędzierzyn-Koźle skutecznie sięgnął po dofinansowanie na ten cel. 95% tej kwoty, czyli ponad 332 tysiące złotych, to dotacja z Unii Europejskiej. Zakup zrealizowano w ramach projektu „Podniesienie jakości i zakresu usług edukacyjnych placówek szkolnych w Kędzierzynie-Koźlu”. Przewidywał on także dodatkowe zajęcia dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli. Łącznie na cały projekt przeznaczono blisko 960 tysięcy złotych, z czego aż 911 tysięcy złotych to dofinansowanie.

To jednak nie koniec inwestycji w miejską oświatę. Gmina przygotowuje się do kolejnych zakupów. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg dedykowany przedszkolom.

Źródło: urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rodzic
rodzic 24.01.2020, 14:43
Które szkoły sa tak cudownie wyposażone ?? W PSP 11 nie ma żadnej sali , ani fizyki ani chemii!!!! Skąd te wiadomości zupełnie bezpodstawne

Pozostałe