Taki drobiazg, a cieszy

  • 30.01.2020, 12:14 (aktualizacja 30.01.2020, 12:35)
  • Andrzej Kopacki
Taki drobiazg, a cieszy Nasze muzeum doczekało się Znaczka Turystycznego
Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu w organizacji dołączyło do sieci blisko 6000 placówek w całej Europie, Rosji i USA, posiadających własny Znaczek Turystyczny.

Znaczki Turystyczne to system kolekcjonerskiej gry turystycznej, w której zbiera się znaczki z odwiedzonych miejscowości, muzeów, jaskiń, ogrodów zoologicznych i innych atrakcyjnych turystycznie miejsc. Takowy znaczek jest projektowany specjalnie dla każdej placówki i posiada swój unikalny numer. W przypadku Muzeum Ziemi Kozielskiej jest to numer 915. Na chwilę obecną w samej Polsce jest 919 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym.

W ostatnich latach kolekcjonowanie Znaczków Turystycznych stało się popularne w całej Europie, a także w USA i Rosji. Do znaczka załączony jest kupon, który służy do zdobywania nagród dodatkowych - znaczków specjalnych (otrzymywanych po wysłaniu 10 kuponów do biura gry). Niezależnie od tego każda biorąca udział w grze placówka ma swoją mikro podstronę z podstawowymi informacjami na stronie systemu: https://www.znaczki-turystyczne.pl/

- Wielu zwiedzających pytało nas czy nasze muzeum dołączy do tego systemu wobec czego podjęliśmy działania w tym kierunku i oto jest efekt. Znaczki będą sprzedawane z niewielkim zyskiem w recepcji muzeum w cenie 7 zł za egzemplarz i liczymy, że przyczynią się do rozpropagowania tutejszej placówki poza naszym regionem - mówi Bolesław Bezeg, kierownik Działu Gromadzenia i Udostępniania Muzealiów  Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu w organizacji. - Już dziś zapraszam wszystkich na 5 lutego, gdzie o godz. 13.00 w naszej placówce nastąpi uroczyste wprowadzenie do sprzedaży Znaczka Turystycznego Muzeum Ziemi Kozielskiej, w którym weźmie udział prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska oraz Agata Nikodem, koordynator Znaczków Turystycznych na Polskę.

 

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe