Plakaty z mostami - oryginalne dekoracje do różnych wnętrz

  • 30.01.2020, 13:45
  • Materiał partnera
Plakaty z mostami - oryginalne dekoracje do różnych wnętrz
Mosty z bardzo wielu powodów stanowią ciekawy motyw dekoracyjny. Po pierwsze są to budowle niezwykle różnorodne. Pośród nich odnajdziemy konstrukcje zabytkowe, liczące wiele wieków, jak i cuda nowoczesnej architektury. Po drugie - mostom przypisywana jest bardzo rozbudowana, ciekawa symbolika.

Dzięki temu dekoracje z nimi posiadają drugie dno i dodatkowe znaczenia. Ze wszystkich tych zalet jesteśmy w stanie skorzystać sięgając po przedstawiający tego typu budowlę plakat. Most przeniesiony na ścienną ozdobę może pasować do różnych wnętrz, w zależności od estetyki konkretnego wzoru. Specjalnie przygotowaliśmy więc kilka aranżacyjnych propozycji. Plakaty z mostem to ozdoby o naprawdę olbrzymim potencjale i wielu zastosowaniach.

 

Elegancki plakat - most zabytkowy jako motyw do tradycyjnie urządzonych wnętrz

 

Nie będzie przesadą stwierdzenie, iż ludzie budują mosty już od tysiącleci. W przeszłości konstrukcje te odgrywały bowiem olbrzymią rolę w transporcie oraz handlu drogą lądową. Z czasem zaczęto niekiedy nadawać im ozdobne kształty oraz wzbogacać ich wygląd o najróżniejsze ornamenty. W taki sposób powstało wiele słynnych mostów, będących dziś niezwykle cennymi zabytkami - praski Most Karola, rzymski Most Anioła, wenecki most Rialto, londyński Tower Bridge. Wszystkie z tych budowli zachwycają każdego roku tysiące oglądających je turystów. Ale przepięknie prezentują się także po przeniesieniu na dekoracje. Plakaty ze znanymi mostami[https://redro.pl/plakaty/tematy/mosty/] stanowią znakomity wybór między innymi do pomieszczeń urządzonych klasycznie. Przykładowo będą doskonałą ozdobą w salonie lub gabinecie vintage. Ponieważ dodają najbliższemu otoczeniu eleganckiego wyglądu, świetnie spiszą się także w stylowych, reprezentacyjnych wnętrzach. Plakaty z kamiennymi, starymi mostami mogą również posłużyć do podkreślenia klasycznego wyglądu wybranego pomieszczenia. W tym celu wystarczy umieścić je w pobliżu regału z książkami, czy gabloty, w której przechowujemy pamiątki. Aby uczynić taką kompozycję jeszcze bardziej elegancką, powinniśmy wykorzystać plakaty z fotografiami czarno-białymi. Na uwagę niewątpliwie zasługują także wzory ze znanymi mostami przedstawionymi na kolorowych ilustracjach. Tego typu dekoracje z racji swojej łagodniejszej estetyki będą znakomicie pasować do sypialni lub przytulnego, subtelnie urządzonego salonu.

 

 

Industrialny plakat: Most Brookliński i inne przykłady współczesnych konstrukcji

 

Wraz z rozwojem technologii zmieniał się również wygląd projektowanych przez architektów mostów. Budowle te mogły być coraz wyższe, dłuższe i szersze. Postęp umożliwił także stawianie konstrukcji z metalu. Pośród mostów symbolem owego triumfu techniki stał się Most Brookliński, łączący dwie bardzo ważne nowojorskie dzielnice: Brooklyn i Manhattan. Choć od ukończenia jego budowy minęło już ponad sto lat, to jednak konstrukcja ta do dziś imponuje i zachwyca swoim wyglądem. Nie tylko na żywo, ale również po przeniesieniu na plakaty. Wzory z Mostem Brooklińskim są przede wszystkim doskonałą dekoracją do wnętrz urządzonych w surowym, industrialnym stylu. Spójnie będą prezentować się zwłaszcza w mieszkaniach typu loft. Z powodzeniem możemy wykorzystać je jednak i w innych aranżacjach. Przykładowo plakat przedstawiający Most Brookliński nocą, będzie świetnym wyborem do stylowej, nastrojowej sypialni.

Nowojorska konstrukcja jest jednak już staruszkiem na tle budowli z ostatnich lat. Na świecie powstało wiele mostów o bardzo nowoczesnym, nierzadko wręcz futurystycznym wyglądzie, które również trafiły na plakaty. Wzory z nimi w oczywisty sposób mogą stanowić dopełnienie modernistycznych wnętrz, stawiających na minimalizm oraz materiały takie jak szkło i plastik. Podczas wybierania najlepszego plakatu do takiego otoczenia, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na spójność kolorystyczną finalnej kompozycji.

 

Plakaty z mostami drewnianymi

 

Skoro omówiliśmy już wzory z nowoczesnymi mostami, wróćmy na chwilę do znacznie starszych i prostszych wersji tych konstrukcji. Nie wszystkie budowle tego rodzaju były bowiem stawiane z kamienia czy metalu, aby połączyć brzegi potężnych rzek. W wielu zakątkach świata zobaczyć możemy bardzo proste, drewniane mosty przerzucone nad potokami czy skalnymi rozpadlinami. Plakaty przedstawiające tego typu konstrukcje mogą posłużyć jako dekoracja między innymi do wnętrz skandynawskich - inspirowanej przyrodą sypialni albo pełnego naturalnych materiałów salonu. Wzory, na których druga strona mostu niknie we mgle, to natomiast doskonały sposób, aby dodać wybranemu pomieszczeniu nieco tajemniczego charakteru. Plakaty z wiszącymi konstrukcjami, jakie kojarzymy z egzotycznych i dzikich miejsc, atrakcyjnie urozmaicą za to wygląd aranżacji orientalnych.

 

Tekst przygotowany we współpracy z Redro.pl

 

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał
Michał 06.02.2020, 11:40
Mosty to bardzo wdzięczny temat na ścianę. Ładnie wystylizowane zdjęcie doda uroku każdej przestrzeni w domu.

Pozostałe