Jej codzienność to walka o zdrowie. Potrzebne wsparcie

  • 01.02.2020, 18:49
  • Ł
Jej codzienność to walka o zdrowie. Potrzebne wsparcie
Chciałabym z całego serca prosić o pomoc dla mojej córeczki – napisała do nas Natalia Mędrek z Kędzierzyna-Koźla. Mała Alicja jest od urodzenia niepełnosprawna i wymaga stałej rehabilitacji, która jest niestety kosztowna. Do tego w ostatnich dniach doszły niespodziewane wydatki.

Alicja urodziła się 29 czerwca 2012 roku z całkowitym rozszczepem podniebienia twardego i miękkiego oraz niedotlenieniem okołoporodowym. Miała wylew krwi do mózgu i zespół Morgagniego-Adamsa-Stokesa. Przy porodzie od razu była reanimowana, a pierwsze dwa tygodnie spędziła w śpiączce farmakologicznej walcząc o życie.

Wygrała, ale każdy mijający dzień, miesiąc, rok to nieustające pobyty w szpitalu, wizyty u lekarzy i rehabilitacja.

Dziewczynka zmaga się z niepełnosprawnością sprzężona, niepełnosprawnością intelektualną, upośledzeniem w stopniu umiarkowanym, niepełnosprawnością ruchową z afazją, zaburzeniami neurozwojowymi, niskim napięciem mięśni, niedosłuchem przewodzeniowym obustronnym, nadwrażliwością dźwiękową, opóźnionym rozwojem psychomotorycznym, dodatkowo z pogłębionymi wadami postawy uniemożliwiającymi normalne funkcjonowanie.

Alicja wymaga stałej i systematycznej rehabilitacji i licznych terapii ogólnorozwojowych. Ponadto jest w trakcie dalszej diagnostyki i pod stałą opieką specjalistów - od neurologa po genetyka.

- Codziennie walczę o lepszą przyszłość córki, pomimo tego, że sama choruję na epilepsję lekooporną, a doszły mi jeszcze lęki - inaczej agorafobia - to się nie poddaję. Zrobię wszystko, żeby w przyszłości córka mogła być samodzielna - zapewnia Natalia Mędrek.

Jakby tego było mało, po nowym roku padła kolejna diagnoza lekarska - niedosłuch przewodzeniowy obustronny.

- Potrzebujemy aparatów słuchowych firmy Evoke 220 fm, które kosztują 12200 zł. NFZ finansuje z tego 4000 zł, a pozostałą kwotę sami musimy dołożyć. Nie stać nas na wyłożenie tak ogromnej sumy dlatego prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie - apeluje mama Alicji.

Wpłat można dokonywać poprzez stronę: Pomagam.pl

Organizowane są też licytacje w grupie na: Facebooku

Można też przekazać 1 proc. podatku. Szczegóły na plakacie

Ł

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ad
Ad 02.02.2020, 10:10
To nie jest "kosmiczna" kwota, wierzę, że uda się zebrac
Sandra
Sandra 05.02.2020, 15:17
Zapraszamy na Licytacje na Facebooku dla Ali . https://m.facebook.com/story.p…
N.M
N.M 02.02.2020, 15:15
Nie tracimy nadziei choć zbiórka idzie opornie czasu mamy mało. Dlatego zastanawiam się aby na FB utworzyć licytację dla córki szukam osób do pomocy w utworzeniu licytacji nie ukrywam że nie wiem jak utworzyć i poszukać darczyńców o dobrym sercu ❤?‼Pozdrawiam
AK
AK 01.02.2020, 20:02
Bądź dzielna, trzymam kciuki!
N.M
N.M 01.02.2020, 22:05
Witam oj jest i to bardzo dzielna dziewczynka dziękujemy nie podajemy się pozdrawiamy ?

Pozostałe