Finalista "Mam talent!" walczy o zdrowie

  • 04.02.2020, 13:19
  • Redakcja
Finalista "Mam talent!" walczy o zdrowie
W grudniu 2018 roku Patryk Niekłań - akrobata, sportowiec i trener święcił tryumfy w finale telewizyjnego show „Mam talent!” Następnego dnia rano miał wypadek samochodowy.

W szpitalu bródnowskim w Warszawie walczył o życie kilka tygodni. Potem, w olsztyńskiej Klinice Budzik wracały kolejne, podstawowe funkcje życiowe. W następnych miesiącach lekarze i rehabilitanci w Krakowie i Bydgoszczy pracowali intensywnie, by pobudzić Patryka do kontaktu z otoczeniem i uruchomić porażone części ciała. Kosztowna rehabilitacja trwa.

Dziś Patryk, z pomocą opiekunów porusza się na wózku, jedną ręką je samodzielnie. Rozumie kilka prostych poleceń, wykonuje proste czynności typu obsługa windy. Chętnie i dużo ćwiczy. Lubi oglądać telewizję, zatrzymuje się na transmisjach sportowych. Najbliżsi dostrzegają coraz więcej oznak kontaktu, czego jeszcze niedawno wcale nie było. Jest więc ogromna nadzieja na powrót do świata i mocna walka o każdy drobiazg, usprawniający ciało i ducha młodego wojownika. 

Dzień po dniu rośnie pewność, że wkrótce Patryk przytuli mającą już roczek córeczkę Hanię i żonę, że uściska mamę, tatę, siostrę i całą rodzinę a wszystkim podziękuje za każdą pomoc.

Więcej o Patryku i życiu po wypadku przeczytacie: TUTAJ

Zbiórka na rehabilitację prowadzona jest poprzez stronę: zrzutka.pl

Można tez przekazać 1 proc. swojego podatku. Szczegóły na ulotce

Redakcja

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe