Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego w Zakrzowie zaprasza

  • 05.02.2020, 12:10
  • W
 Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego w Zakrzowie zaprasza
Nowa droga dojazdowa do Ośrodka Szkolenia Olimpijskiego - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakrzowie sprawdza się wyśmienicie. Podobnie współpraca z gminą Polska Cerekiew - właścicielem obiektu, gdzie stronom zależy na jak największym rozwoju ośrodka. A to już atuty nie do przecenienia, które pozwalają patrzeć z optymizmem na przyszłość ośrodka.

Impulsów do rozwoju zakrzowskiego kompleksu jest wiele. Jak przekonuje jego menedżer Andrzej Sałacki, wszystkie one mają duży wpływ na funkcjonowanie ośrodka.

Magnesem przyciągającym do GOSiR-u jest różnorodność imprez tu organizowanych oraz dobre położenie - niedaleko autostrady.

- Ostatnio odnowiliśmy stronę internetową. Niebawem powstanie oznakowanie wjazdu do ośrodka. Przed nami podjęcie kolejnych kroków związanych z jego promocją - zapowiada menedżer kompleksu.

Wiele ciekawych przedsięwzięć zrealizowano w Zakrzowie w 2019 r. Ten rok będzie jeszcze bardziej atrakcyjny.

- Imprezy stałe są dla każdego miejsca najbardziej istotne - podkreśla Andrzej Sałacki. - Nowa droga jest impulsem do wielu rzeczy, które dzieją się teraz w ośrodku. Stworzyliśmy już zarys imprez cyklicznych, które są dla każdej firmy, podobnej do naszego GOSiR-u, a zwłaszcza Ośrodka Szkolenia Olimpijskiego, sprawą kluczową - dodaje.

Wśród zeszłorocznych wydarzeń znalazły się Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu CDI, Festiwal Zdrowia, XV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych - Agrofestiwal i spotkanie świąteczne dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów.

Rok 2020 rozpoczął się od seminarium na kilkaset osób dla największego rolniczego miesięcznika „Top Agrar Polska”. Takie szkolenia i konferencje to w opinii rozmówcy przyszłość.

- Niebawem rozpocznie się u nas wiosenny sezon halowy. Zawody regionalne, okręgowe i ogólnopolskie w ujeżdżeniu. Do tego skoki przez przeszkody. Myślimy też o zawodach w powożeniu. Na zakończenie sezonu halowego po raz kolejny odbędą się u nas zawody międzynarodowe najwyższej klasy trzygwiazdkowej - zapowiada menedżer GOSiR-u. Dodaje, że w tym roku Międzynarodowa Federacja Jeździecka FEI przyznała Polsce organizację dwóch zawodów tej rangi. Obie imprezy odbędą się w Zakrzowie. Zawody jeździeckie to nie tylko nobilitacja, ale za każdym razem zysk dla ośrodka.

- Ale nie zapominamy oczywiście o wydarzeniach nie związanych z jeździectwem. Odbędzie się u nas kilka dużych konferencji. Chcemy, by na stałe zawitał do nas Festiwal Zdrowia, gdyż bardzo się sprawdził w tym miejscu w 2019 r. - zaznacza Sałacki.

Na stałe wpisały się też w kalendarz wydarzeń dwie wystawy psów rasowych i obozy jeździeckie. W zamiarze jest przeprowadzanie większej ilości zgrupowań sportowych.

- Sezon letni planujemy zacząć od zawodów w powożeniu. Mamy w planie kilka  pikników, obozy letnie. Pod koniec sierpnia - Art-Cup. W październiku kolejny Agrofestiwal - chcemy, żeby z każdym rokiem miał coraz większy wymiar - wyraża nadzieję rozmówca. - Następnie rozpoczęcie jesiennego sezonu halowego, w którym odbędzie się m.in. jedna z edycji Pucharu Świata w ujeżdżeniu. Mam nadzieję, że i w tym roku będziemy mogli przeprowadzić spotkanie świąteczne dla osób niesamodzielnych i ich opiekunów - dodaje.

Już niedługo, bo 29 lutego odbędzie się w GOSiR-ze impreza o zasięgu ogólnopolskim, czyli II Zawody Halowe Dziecięcych Drużyn Pożarniczych.

Siódmego marca przedsięwzięcie organizowane z myślą o paniach "Dobra dla siebie i świata. Nowoczesna Czarodziejka".

- Jako współorganizatorzy już dziś serdecznie na nie zapraszamy. Gościem honorowym będzie pani Bożena Walter - mówi Andrzej Sałacki. - Zmierzamy w takim kierunku, aby w Ośrodku Szkolenia Olimpijskiego odbywało się jak najwięcej imprez.

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe