Wyrok za brutalne pobicie i kradzież

  • 06.02.2020, 12:23
  • Źródło: prokuratura.opole.pl
Wyrok za brutalne pobicie i kradzież
Mężczyznę, który dopuścił się rozboju na współtowarzyszu imprezy, Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał na karę pięciu lat pozbawienia wolności.

Prokuratura rejonowa oskarżyła 27-letniego Adriana B. o to, że w dniu 29 maja 2019 r. w Kędzierzynie-Koźlu, najpierw pobił Krystiana K., z którym wcześniej biesiadował, uderzając pokrzywdzonego sztachetą i kamieniem oraz kopiąc go po głowie, a następnie, gdy pokrzywdzony stracił przytomność, ukradł mu telefon oraz portfel wraz z 460 zł, kartą płatniczą i dokumentami. Nadto sprawca zabrał rower pokrzywdzonego, który następnie wrzucił do Kanału Gliwickiego.

W wyniku pobicia pokrzywdzony doznał m. in. złamania nosa. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Sąd pierwszej instancji w pełni podzielił ustalenia prokuratury przypisując oskarżonemu sprawstwo zarzucanego przestępstwa, kwalifikując je z art. 280 § 1 kk, art. 157 § 2 kk, art. 275 § 1 kk i art. 278 § 5 kk przy zast. art. 11 § 2 kk.

Zwrócić należy uwagę, że to właśnie brutalny sposób działania oskarżonego oraz jego wcześniejsza karalność stanowiły powody wymierzenia Adrianowi B. bezwzględnej kary pozbawienia wolności w wymiarze pięciu lat. Nadto oskarżony został zobowiązany do naprawienia szkody pokrzywdzonemu.

Wyrok, który zapadł 13 stycznia, nie jest prawomocny.

Źródło: prokuratura.opole.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe