Sprzęt od Taurona dla szkoły w Azotach

  • 06.02.2020, 17:52
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Sprzęt od Taurona dla szkoły w Azotach Foto: starostwo powiatowe
Firma Tauron Dystrybucja S.A. w ramach współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu i patronatu nad klasami elektrycznymi, już po raz drugi przekazała sprzęt do pracowni elektrycznych

Z nowego sprzętu podczas zajęć będą korzystali przyszli technicy elektrycy, mechatronicy i technicy energii odnawialnej.

Piotr Apollo, dyrektor Tauron Dystrybucja S.A. Oddział Opole/Częstochowa przekazał sprzęt na ręce dyrektor ZSTiO.

- Nasze pracownie doposażone zostały m.in. w multimetry, zasilacze laboratoryjne, dekady rezystancyjne, indukcyjne i pojemnościowe, ściągacze izolacji. Wartość przekazanego sprzętu to około 10 tys. zł – informuje Maria Staliś.

Piotr Apollo zaprezentował uczniom klas elektrycznych szeroki profil działalności firmy, podkreślał m.in. wagę i znaczenie bezpieczeństwa warunków pracy, które są priorytetem w działalności przedsiębiorstwa. Przedstawił możliwości zatrudnienia dla absolwentów kierunków ZSTiO.

Z kolei Ewa Kulawik, kierownik wydziału personalnego zachęcała uczniów do odbywania praktyk zawodowych w firmie Tauron. Zaprezentowała warunki pracy, jakie firma Tauron Dystrybucja stwarza swoim pracownikom. Goście odpowiadali również na pytania uczniów. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących jest szkołą prowadzoną przez powiat.

Źródło: Starostwo powiatowe

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe