Połączy ich muzyka

  • 07.02.2020, 09:58 (aktualizacja 07.02.2020, 14:58)
  • Andrzej Kopacki
Połączy ich muzyka Organizator Koncertu Pokoleń Michał Wencel zaprasza do udziału w tym wydarzeniu zaplanowanym na 4 marca foto: Andrzej Kopacki
Są w naszym mieście osoby, które pragną ograniczyć skalę zjawiska określanego mianem konfliktu pokoleń. Przekonują bowiem, że dzieci często traktowane są niepoważnie i nie mogą liczyć na zrozumienie ze strony dorosłych. To samo działa w drugą stronę, gdyż ludzie starsi nie nadążając za obecnymi trendami i technologicznymi nowinkami, często pozbawiani są prawa głosu w dyskusji.

Koncert Pokoleń (każdy bowiem ma do czynienia z muzyką, bez względu na wiek), to inicjatywa młodzieży z naszego miasta. Wspomniany projekt realizowany na platformie „Zwolnionych z Teorii” ma za zadanie sprawić, by każdy traktowany był tak samo. Ma to być odpowiedź na coraz dotkliwszy problem konfliktu międzypokoleniowego. Wydarzenie to zaplanowano na 4 marca w PSP nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu (w sali gimnastycznej dawnego PG nr 1 przy ul. Piramowicza).

Korzyści wynikające z tego przedsięwzięcia to chociażby możliwość poznania  kultury wszystkich pokoleń, zbliżenia między nimi, a przede wszystkim przeprowadzenia wartościowej rozmowy.

- Osoby biorące udział w tym wydarzeniu będą miały okazję podyskutować i wymienić opinie, nie tylko na temat muzyki. Niestety osoby starsze często wycofują się z życia społecznego. Spędzają wolny czas przed telewizorem, natomiast młodzi marnotrawią wiele godzin przed monitorem komputera. Mam nadzieję, że nasze wydarzenie zmotywuje ich do wyjścia z domu - wyjaśnia 17-letni Michał Wencel, uczeń kozielskiego liceum i zarazem organizator Koncertu Pokoleń. - Kiedy dorastamy, dowiadujemy się, że możemy coś zmienić w swoim otoczeniu. Tak samo jest i w tym przypadku, gdyż dostrzegamy, że konflikt pokoleń obecny jest w sferze publicznej. Także w rodzinie, w pracy, a nawet w samej muzyce, więc próbujemy coś z tym zrobić.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Nowej Gazety Lokalnej

 

 

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe