MMKS najlepszy w pływackiej lidze miast

  • 09.02.2020, 10:37
  • Ł
MMKS najlepszy w pływackiej lidze miast Foto: MMKS
Trzecia runda Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny grupy B (roczniki 2007 i starsze) odbyła się w Dobrodzieniu 8 lutego. Nie było niespodzianki, bo klasyfikację drużynową wygrał MMKS Kędzierzyn-Koźle.

W imprezie tej wzięło udział 80 zawodników z dziewięciu klubów Opolszczyzny. Dystanse z jakimi musieli się zmierzyć to: 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem motylkowym, a także 200 m stylem klasycznym oraz wyścigi sztafetowe 4x50 m stylem dowolnym.

Jak zawsze znakomicie spisali się pływacy z Kędzierzyna-Koźla. Uczniowie i absolwenci PSP nr 9, po zażartej walce do ostatniego wyścigu, wygrali klasyfikację medalową zawodów.

- Z powodu choroby i kontuzji nie wystartowało wielu naszych zawodników, ale pozostali dali z siebie wszystko, aby Kędzierzyn-Koźle ponownie był najlepszy w rywalizacji pływaków - relacjonuje Bronisław Kisielewski z MMKS-u.

Świetnie spisał się m.in. Szymon Skrzypiec, który zdobył trzy złote medale w konkurencjach indywidualnych oraz Maksymilian Topolnicki i Paulina Budzińska, którzy w każdym swoim starcie również stawali na podium. Na dorobek 15 medali dla MMKS-u złożyli ponadto: Kamil Gohla, Natalia Skrzypczak, Paulina Kużaj, Patrycja Wojciechowska i sztafeta.

- Miłym akcentem imprezy było też wspólne odśpiewanie „stu lat” dla dwóch jubilatek - Natalii Skrzypczak z Kędzierzyna-Koźla i Wiktorii Setnickiej z Opola. Gratulujemy znakomitych wyników, życząc jednocześnie wspaniałych ferii zimowych. Pływakom którzy, spędzać będą przerwę w nauce w rodzinnym mieści, przypominamy o zajęciach klubowych MMKS-u, które odbywać się będą na krytej pływalni przy al. Jana Pawła II codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 9 - dodał Bronisław Kisielewski.

Ł

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe