Kino Konesera w "Heliosie". Seans filmu „1917”

  • 10.02.2020, 17:09
  • Ł
Kino Konesera w "Heliosie". Seans filmu „1917” Foto: materiały prasowe
Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na pokaz dramatu wojennego „1917”. Kolejny seans Kina Konesera zaplanowano na 12 lutego, na godz. 18.30.

Dwaj brytyjscy żołnierze Schofield (George MacKay) i Blake (Dean-Charles Chapman), u schyłku I wojny światowej, otrzymują ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda. Ten rozkaz to jak wyrok śmierci, ale dla towarzyszy z okopów każdy żołnierz gotowy jest oddać życie. Czy misja się powiedzie?

Scenariusz został oparty m.in. na wspomnieniach pisarza Alfreda Mendesa – dziadka reżysera Sama Mendesa. Jego najnowszy film nagrodzono dwoma Złotymi Globami za reżyserię i najlepszy dramat. „1917” otrzymał też dziesięć nominacji do tegorocznego Oscara, a zgarnął trzy statuetki: za najlepszy dźwięk, zdjęcia i efekty specjalne.

A już 24 lutego w Kinie Konesera będzie można zobaczyć głośny amerykańsko-kanadyjski thriller „Lighthouse” z Willemem Dafoe i Robertem Pattinsonem w rolach głównych.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe