Kierowcy z Kędzierzyna-Koźla w krajowej czołówce

  • 12.02.2020, 14:29
  • Źródło: rankomat.pl
Kierowcy z Kędzierzyna-Koźla w krajowej czołówce
66,6 procent kierowców z Kędzierzyna-Koźla deklarowało w 2019 roku, że nie spowodowało do tej pory kolizji lub wypadku drogowego. To stawia nasze miasto w czołówce rankingu ogólnopolskiego.

Eksperci rankomat.pl sprawdzili, jaki odsetek kierowców z różnych miast Polski spowodował kolizję lub wypadek. W tym celu przeanalizowano deklaracje osób zmotoryzowanych z 84 miast powyżej 50 tys. mieszkańców. Kędzierzyn-Koźle znalazło się wysoko na liście - zajęło 7. miejsce (66,6%). Lepsze wyniki z kolei uzyskali kierowcy w Stalowej Woli (66,8%), Nowym Sączu (67,2%), Ostrowcu Świętokrzyskim i Rybniku (68,0%), Pile (68,3%) i Raciborzu (69,6%). Najniższą bezszkodowość zadeklarowali mieszkańcy Warszawy (53,8%), Wrocławia (57,5%) i Gdańska (58,1%).

Niska bezszkodowość może mieć bezpośrednie odzwierciedlenie w wysokości składki ubezpieczenia OC. Ile w ubiegłym roku za polisę OC płacili przeciętnie mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla? Okazuje się, że 590 zł. To jedna z najniższych średnich stawek z przeanalizowanych miast. Taniej było w Tarnowie (584 zł), Przemyślu (568 zł), Zamościu (558 zł) i Mielcu (515 zł). Kierowcy z Kędzierzyna-Koźla płacili o 8 zł więcej od średniej wojewódzkiej.

– Ustalając wysokość składki OC, towarzystwa biorą pod uwagę szereg czynników. Liczy się nie tylko historia ubezpieczenia kierowcy i rodzaj jego pojazdu, ale również trasa, po której porusza się on na co dzień. Sieć i rodzaj dróg, liczba ich użytkowników czy statystyki wypadkowe dla danego regionu przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku. W efekcie mieszkaniec Wrocławia płaci za polisę średnio 939 zł, a mieszkaniec Kędzierzyna- Koźle 590 zł – wyjaśnia Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

W ubiegłym roku za ubezpieczenie Volkswagena Passata średnio trzeba było zapłacić 666 zł. Był to jednocześnie najpopularniejszy model samochodu osobowego w Kędzierzynie-Koźlu i całym województwie opolskim. Dla porównania w całym kraju kierowcy najczęściej poszukiwali ubezpieczenia OC dla Opla Astry. Polisa dla tego modelu była tańsza – kosztowała 658 zł. Więcej na obowiązkowe ubezpieczenie musieli przeznaczyć właściciele luksusowych aut. Polisy dla Audi A3 i Audi A4 kosztowały przeciętnie 834 zł. Za ubezpieczenie BMW Serii 3 trzeba było zapłacić 920 zł.

Źródło: rankomat.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe