Mieszkanie dla niepełnosprawnego

  • 22.02.2020, 12:06
  • Ł
Mieszkanie dla niepełnosprawnego Foto: Pomagam.pl
Czasem los rzuca nam kłody pod nogi, z którymi trudno poradzić sobie samemu. Niepełnosprawny Andrzej i jego mama z Kędzierzyna-Koźla marzą o własnym mieszkaniu, ale ich na to nie stać. Dlatego proszą o pomoc.

Na portalu Pomagam.pl pojawiła się zbiórka, której celem jest zakup mieszkania dla niepełnosprawnego 30-latka i jego 56-letniej mamy.

Dwuosobowa rodzina od rozwodu rodziców żyje w wynajmowanych mieszkaniach. Obecny lokal zajmują już 12 lat, ale jego właścicielka zdecydował się go sprzedać. Andrzej i mama muszą szukać nowego lokum, ale ceny wynajmu w Kędzierzynie-Koźlu są dla nich za wysokie. Chcieliby kupić zajmowane mieszkanie, ale żaden bank nie udzieli im kredytu, bo nie honoruje ich dochodów, którymi są: świadczenie pielęgnacyjne, zasiłek pielęgnacyjny, renta socjalna z dodatkiem 500 zł dla osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji, alimenty, pensja z tytułu stosunku pracy w Zakładzie Aktywności Zawodowej, 0,55 etatu i tym samym 0,55 pensji minimalnej.

- Noszę aparaty słuchowe. Jeśli chodzi o leczenie to zażywam tylko lek na tarczycę. Potrzebuję tak zwanej rehabilitacji społecznej, stabilizacji, spokoju i własnego miejsca na ziemi. Mam objawy zespołu Aspergera - pisze Andrzej. - Do tej pory to miałem, bo mama mi zapewniła byt w tym wynajmowanym mieszkaniu. Mam swój pokój, łóżko, meble, komputer, dużo gier, książek z obrazkami, puzzli - układam 1000 elementów w 3-4 popołudnia. Mama mnie kocha i ja kocham bardzo moją mamę. Wozi mnie na zajęcia i do pracy. Zawsze mam co jeść, jestem zadbany. Tylko brak nam w tej chwili swojego miejsca - czytamy na Pomagam.pl.

Nie mając szans na otrzymanie mieszkania komunalnego dwuosobowa rodzina zdecydowała się prosić o wsparcie ludzie dobrej woli. Prowadzą zbiórkę pieniędzy na stronie Pomagam.pl. Jeśli uda im się zgromadzić kwotę 100 tys. zł, to wtedy wykupią mieszkanie, w którym przebywają i będą mieli swój wymarzony i bezpieczny własny kąt.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

D.B.
D.B. 24.03.2020, 12:20
A w naszym mieście pełno stoi pustych mieszkań i pytam się po co? U mnie w bloku komunalnym stoją 2 puste mieszkania, jedno 2 pokojowe z balkonem, i jestem ciekawa jak długo będzie się marnować.
Czytelniczka
Czytelniczka 22.02.2020, 13:07
W głowie sie nie mieści ze miasto nie na mieszkan dla takich osób

Pozostałe