Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu „Sługi wojny”

  • 03.03.2020, 16:48
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu „Sługi wojny” Foto: materiały prasowe
Thriller sensacyjny „Sługi wojny” to kolejna propozycja cyklu „Kultura Dostępna”. Pokazy w kędzierzyńskim „Heliosie” 5 marca o godz. 13 i 18.

Znalezione zostaje ciało profesora Jerzego Abramskiego – specjalisty od przeszczepu szpiku i szefa firmy działającej na polu transplantologii. Jest jasne, że mężczyzna został zamordowany. Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Samborski, ksywa „Sambor” (Piotr Stramowski). Na miejscu policjant dowiaduje się, że będzie zmuszony poprowadzić śledztwo wspólnie z młodszą aspirant Martą Zadarą (Maria Kania). Mimo początkowych uprzedzeń, para policjantów tworzy niezawodny duet. Oboje przypuszczają, że za zabójstwem profesora stoi jego kochanka. Jednak jej gwałtowna śmierć wszystko zmienia. Zaczyna się wyścig z czasem. Śledczy wpadają na trop fundacji „Pomocna dłoń” należącej do nieżyjącego naukowca, a sprawą zaczyna interesować się wywiad wojskowy. Niebezpieczna gra nabiera tempa.

W „Heliosie” trwa 15. edycja programu „Kultura Dostępna”, który wspiera Narodowe Centrum Kultury. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują 10 zł. W kolejne czwartki na widzów czekają: „Kurier” (12.03), „Czarny mercedes” (19.03), „Legiony” (26.03), „Ukryta gra” (2.04) oraz „Na bank się uda” (9.04).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe