Koronawirus w Polsce. Ludzie zaczęli robić większe zakupy

  • 04.03.2020, 13:39
  • ART
Koronawirus w Polsce. Ludzie zaczęli robić większe zakupy
Pomimo apeli, by nie wpadać w panikę, ludzie zaczęli wykupywać produkty spożywcze i przemysłowe w obawie, że może ich zabraknąć.

Strach przed koronawirusem jest już odczuwalny w naszym mieście. Od kilku dni w sklepach sprzedaje się więcej towaru niż zwykle.

- Klienci najchętniej kupują produkty z długim terminem przydatności i środki czystości – przyznaje Barbara Warabida-Justyńska wiceprezes Kędzierzyndis sp. z o. o., która jest właścicielem marketu E.Leclerc w Kędzierzynie-Koźlu.

Klienci najpopularniejszego w Śródmieściu marketu w większych niż zwykle ilościach zaczęli kupować produkty słone, mąkę, ryż, makarony, cukier, herbatę, konserwy. W ostatnich tygodniu ten asortyment sprzedał się w ilości większej o 36 proc. niż zazwyczaj. Mieszkańcy zakupili też o 25 proc. więcej napojów i mrożonek. Najwięcej bo o 60 proc. wzrosła sprzedaż środków do mycia i o 38 proc. produktów higienicznych oraz papieru toaletowego. Market sprzedał też więcej wędlin zamykanych hermetycznie, aż o 35 proc.

Należy się spodziewać, że po dzisiejszej informacji o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w Polsce dane te znacznie wzrosną.

O tym co trzeba wiedzieć o koronawirusie i jak postępować w razie zagrożenia przeczytacie TUTAJ.

ART

Czy obawiasz się zagrożenia koronawirusem?

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

and
and 05.03.2020, 08:45
Po co reklamy w telewizji czy radiu wystarczy postraszyć kronowirusem i półki puste

Pozostałe