Zamknięte kina, odwołane imprezy kulturalne i sportowe

  • 11.03.2020, 12:16
  • Ł
Zamknięte kina, odwołane imprezy kulturalne i sportowe
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w kraju z powodu koronowirusa odwoływane są już nie tylko imprezy masowe, ale i mniejsze wydarzenia. W Kędzierzynie-Koźlu od 12 marca zamknięte będą kina Helios, Chemik i Twierdza. Nie odbędzie się też m.in. zaplanowany na 13 i 14 marca przegląd "Szantki".

Komunikat Miejskiego Ośrodka Kultury:

„ W związku z decyzją premiera Tadeusza Morawieckiego odwołujemy najbliższe wydarzenia, koła, sekcje zainteresowań, jak również seanse kinowe. Przez okres dwóch tygodni nie będą obywały się również seanse w kinach „Chemik” i „Twierdza”. Odwołane zostają najbliższe wydarzenia: „XXXII O.P.P.Ż. i P.M. Szantki”, Irlandia – widowisko taneczno-muzyczne, spektakl teatralny „W Dolinie Muminków”.
Zapraszamy do naszych kas celem zwrotu zakupionych biletów: kasa kina „Chemik” (tel. 774802552) i kasa kina „Twierdza” (tel. 774053070) w godz. 13-19."

 

Komunikat Miejskiej Biblioteki Publicznej:

"Informujemy, iż wydarzenia zaplanowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną na ten tydzień zostają odwołane! Finał Konkursu na Czytelnika Roku 2019, który miał się odbyć w dniu 12.03.2020 r. w MBP Rynek 3 zostaje odwołany. Wieczór z sowami, który miał się odbyć w dniu 13.03.2020 r. w Filii nr 5 również zostaje odwołany. Wszelkie wiadomości dotyczące wydarzeń planowanych w kolejnych tygodniach będą na bieżąco podawane do informacji publicznej."

„W związku z potwierdzeniem w Polsce kolejnych przypadków Koronawirusa, prosimy o dostosowanie się do wszystkich zaleceń przekazywanych przez służby sanitarne, a co za tym idzie, przede wszystkim o indywidualne dbanie o higienę rąk i otoczenia. Prosimy, aby osoby z infekcjami chwilowo zrezygnowały z wizyty w naszych bibliotekach. Istnieje możliwość wypożyczenia większej ilości książek i książek mówionych. Prosimy Państwa o kontakt telefoniczny lub mailowy, na tej podstawie okres wypożyczenia materiałów bibliotecznych zostanie wydłużony o kolejne 4 tygodnie."

 

Nie odbędą się również najbliższe imprezy zaplanowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a więc maraton fitness (11.03), finał mistrzostw miasta w koszykówce (14.03) czy turniej halowej piłki nożnej (15.03). Nie będą też prowadzone zajęcia dla dzieci w szkółce pływackiej.

Natomiast zajęcia dla dorosłych w studiu zdrowia, szkółce pływackiej i aqua fitness odbywają się zgodnie z planem. Sprzedaż karnetów na miesiąc kwiecień jest zawieszona do odwołania. Dodatkowe informacje pod nr tel. 774725480/81.

 

 

Ł

Czy obawiasz się zagrożenia koronawirusem?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe