Piątek, 19.07.2019

Dawid ma pomysłowego tatę

  • 24.01.2019, 19:40 (aktualizacja 25.01.2019, 17:10)
Dawid ma pomysłowego tatę Aneta i Piotr Ksiądzowie z synem Dawidem
Odwiedziliśmy Dawida, laureata organizowanego przez „Lokalną” plebiscytu na Bobasa Miesiąca, i jego rodzinę. Piotr i Aneta Ksiądzowie mieszkają wraz z rodzicami pana Piotra w Leśnicy w powiecie strzeleckim.

Dawid urodził się 20 listopada 2018 r. i wygrał grudniową edycję zabawy. To drugie dziecko Anety i Piotra Ksiądzów. Para poznała się w 2000 roku, a dwanaście lat później sformalizowała swój związek zawarciem małżeństwa. Cztery lata temu przyszło na świat ich pierwsze dziecko – Staś, który obecnie chodzi do przedszkola. Gdy pani Aneta zaszła po raz drugi w ciążę, Stanisław był przygotowywany przez rodziców na przyjście braciszka na świat. Osobiście wybrał mu imię. Teraz bardzo dba o Dawidka, przygotował już nawet swoje zabawki, które w przyszłości mu odda.

 

- Dawid najbardziej reaguje na Stasia. Gdy go słyszy, od razu kieruje wzrok w jego stronę - twierdzi pan Piotr.

Choć rodzice naszego laureata mieszkają poza powiatem kędzierzyńsko-kozielskim, to właśnie w naszym szpitalu zdecydowali się na poród drugiego syna. Jak podkreślają, byli pozytywnie zaskoczeni opieką w naszej placówce.

- Szczególnie podobało mi się kangurowanie. Po porodzie mogłem przytulić dziecko - wspomina Piotr Ksiądz.

Tato Bobasa Miesiąca jest z zawodu automatykiem i prowadzi własną działalność gospodarczą. Posiadaną wiedzę wykorzystał w plebiscycie.

 

- Stworzyłem i zainstalowałem program, który sam wysyłał esemesy - chwali się Piotr Ksiądz. Szczęśliwy tata zaoszczędził w ten sposób sporo czasu, który mógł poświęcić rodzinie. Rodzice Dawida o naszym plebiscycie dowiedzieli się w szpitalu i od razu aktywnie włączyli się do zabawy. Przyznają, że śledzenie wyników dostarczyło im wiele emocji.

Mama Bobasa Miesiąca jest inżynierem instalacji sanitarnych w jednym z gliwickich biur projektowych. Obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim.

 

Co lubi Bobas Miesiąca?

- Mleko i spać - krótko odpowiada Piotr Ksiądz, który chętnie spędza czas z młodszą pociechą, czytając bajki. Dawid ma własną książkę dla niemowląt. Ogląda z uwagą wszystkie obrazki, zwłaszcza rower i liść. Uwielbia zasypiać z dziadkiem Kazikiem. Lubi też, gdy kąpie go tata. A kąpiele są, jak podkreśla pan Piotr, takie jak należy - najpierw moczenie, potem mycie.

 

Dawid za wygraną w konkursie, oprócz tytułu Bobasa Miesiąca, otrzymał sporo atrakcyjnych nagród. Przeczytają Państwo o nich na stronie www.bobasmiesiaca.pl. Tam też znajdują się szczegółowe wyniki zabawy.

Gratulujemy i życzymy dużo zdrówka, a rodzicom wielu niezapomnianych wspomnień ze wspólnych chwil.

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe