Komunikat córek prezydenta miasta Sabiny Nowosielskiej

  • 15.03.2020, 21:31
  • Rafał Pulkowski
Komunikat córek prezydenta miasta Sabiny Nowosielskiej
Na oficjalnym profilu facebook "Sabina Nowosielska prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle" pojawiła się informacja odnośnie pobytu pani prezydent na urlopie za granicą. Sabina Nowosielska może mieć problem z powrotem do domu.

"Szanowni Państwo,
Przykro nam patrzeć jak wylewa się fala krytyki w stronę mamy. Zaistniała sytuacja jest niesamowicie stresująca zarówno dla rodziców, dla nas córek jak i dla wszystkich naszych bliskich. Rodzice co roku jeżdżą na dłuższy urlop w okresie zimowym, obecny wyjazd planowali od prawie roku. Jeszcze tydzień temu nikt nie był w stanie przewidzieć, że Europa stanie się centrum pandemii. W lutym, gdy rodzice wyjeżdżali, mówiło się jedynie o Azji i pacjentach zero we Włoszech. Gdyby już wtedy była znana skala zagrożenia to rodzice za żadną cenę by się nie narażali w taki sposób. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę a nie z tygodnia na tydzień.

Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialnej funkcji jaką pełni mama, ale Kędzierzyn-Koźle nie jest sam i co do tego ani my ani mama nie mamy wątpliwości. Miasto jest w dobrych rękach, pan Artur Maruszczak oraz pan Wojciech Jagiełło od lat stanowią z mamą zgrany zespół.

Zwracamy się jednak do Państwa z prośbą o zrozumienie. Nie jest nam łatwo, alternatywny powrót rodziców już w tym momencie jest ograniczony restrykcjami i zamkniętymi granicami w wielu krajach. Nie mamy pewności, że następne loty również nie zostaną odwołane. Rodzice nie są jednak odosobnieni, za granicami kraju przebywają ponad 2 miliony Polaków, którzy nie wiedzą czy i jak wrócą do domu.

Nie ukrywamy, że sytuacja jest trudna dlatego proszę nie bądźmy w takich chwilach obojętni na krzywdę innych, nie jest to temat godny kpin i wytykania palcami. Dodatkowo, rozejrzyjcie się Państwo dookoła. Jest wielu starszych i potrzebujących ludzi, którzy nie dali rady zrobić zapasów. To oni w tym momencie zasługują na naszą uwagę.

Z góry dziękujemy za zrozumienie i informujemy, że jest to jedyny komentarz z naszej strony. Poświęcamy czas na rozwiązanie sytuacji, jest to nasz priorytet.
Córki, Alicja i Joanna."

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kozlak
Kozlak 16.03.2020, 21:31
Nie czytam ,wiedziala jakie moga byc skutki!!
Sekretarka
Sekretarka 21.03.2020, 18:30
A dlaczego mamy płacić za takie powroty to skrajna nieodpowiedzialnisc. Pani Sabina jak zawsze niezorientowana. Nie jestem prezydentem ale od stycznia wiedziałam że zagrożenie dotrze także do Kędzierzyn a. I taki człowiek jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo mieszkańców. ...kpina. pani niestety myślała wyłącznie o własnych przyjemnosciach. Ale od innych oczekuje Pani obowiązkowości...
Gość
Gość 16.03.2020, 20:18
Właśnie."..nie bądźmy obojętni na krzywdę innych" Ale jakoś wasza mama była obojętna jak prosiłam o pomoc po śmierci syna !.No còż ludzie lepszego i gorszego sortu !
mieszkańcy
mieszkańcy 16.03.2020, 11:41
Droga Saro, jeśli ktoś pełni funkcje publiczne, to mamy prawo komentować. Wybrana osoba, to nie ktoś po czterech klasach. Powinna czytać, słuchać ze zrozumieniem, wyciągać wnioski. Ma ludzi do pomocy, ich też nie widać teraz. Gdzie rzecznik prasowy?
Córki mówią do mieszkańców?? Może stanowisko dziedziczne?
gość
gość 16.03.2020, 10:39
Dariusz Sz. naucz się pisać, a nie obrażaj innych ludzi. Twój wpis mówi o Tobie, że jesteś rozpieszczonym małolatem delikatnie mówiąc.
Ola
Ola 16.03.2020, 10:37
Człowiek jest istotą myśląca to powinien myśleć i wyciągać wnioski szybciej. Jeśli się zaczęło w Azji to logiczne, że zacznie się w Europie. Ludzie w końcu migrują wszędzie. A nie teraz każdy ma pretensje do wszystkich, a nie do siebie. Większość ludzi zachowuje się nieodpowiedzialnie narażając siebie i innych ludzi.
Sara
Sara 16.03.2020, 08:22
To gdzie kto wypoczywa i kiedy jest wylącznie jego sprawą.A jezeli do tego pełni funkcję publiczną nikt nie ma prawa tego komentować.Faktycznie sytuacja w kraju zmienia się bardzo dynamicznie. Sama mam dylematy i muszę zmienic pewne sprawy. Cóź źycie.
Sławomir
Sławomir 16.03.2020, 08:21
Prezydent to niech robi sobie dłuższe urlopy jak juz nie bedzie prezydentem , albo jak odda mandat. Imprezy za nasza kase w Wiedniu teraz urlop. To jakas kpina ,zreszta jak cała patologiczna Platforma Oszustów.
Robot
Robot 16.03.2020, 07:54
Seniorzy nie myślą o sobie wcale waląc tłumnie w niedzielę do kościoła
Dariusz Sz.
Dariusz Sz. 15.03.2020, 23:34
Proszę się nie przejmować, Zdzisiu jest po prostu DEBILEM.
Zdzisław
Zdzisław 15.03.2020, 22:33
Najlepiej odwrócić uwagę od siebie wskazując kogoś innego . Ciekawe że nikt nie pomyślał o naszych seniorach pozwalając na zrobienie zakaźnego z jedynego w okolicy szpitala . No tak . Zawsze będzie można potem powiedzieć ,że nie wiedziałam o decyzjach wojewody ,bo byłam na urlopie .Mam nadzieję że to już będzie ostatnia kadencja tej pani .
Edek
Edek 16.03.2020, 08:39