Apel pracowników marketu do klientów

  • 18.03.2020, 19:34
  • Ł
Apel pracowników marketu do klientów Foto: NSZZ Solidarność w Castorama Polska
Pracownicy Castoramy w Kędzierzynie-Koźlu zwrócili się do nas z prośbą o pomoc. Publikujemy ich apel do mieszkańców, aby w okresie pandemii koronawirusa ograniczyli zakupy w tym popularnym markecie budowlanym.

"Wszyscy wiemy jak trudną mamy sytuację w związku z koronawirusem. Mamy czas kwarantanny, dobrze by było żeby ludzie się do tego stosowali. Pracuję w Castoramie, która nie jest zamknięta, a to co tu się dzieje od kilku dni jest przerażające...

Ludzie z czasu kwarantanny zrobili sobie czas na remonty, kupowanie sadzonek, doniczek, wybieranie paneli itd.

W świetle tego co dzieje się na świecie, jest to po prostu zatrważające. Pracownicy, ci którzy zostali boją się. Nie mają możliwości wziąć opieki czy zwolnienia lekarskiego. My, którzy mamy możliwość zostać w domu z niepokojem patrzymy na to, jak zagrożenie jest bagatelizowane.

Proszę, a nawet błagam o apel do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic, aby ograniczyli te wycieczki. Bo jak tak dalej będzie, to nie będzie im dane nacieszyć się tymi kwiatkami czy wyremontowanym salonem.

Castorama posiada możliwość sprzedaży click&collect oraz click&delivery znacznie zwiększające bezpieczeństwo zarówno klientów jak i pracowników. W imieniu swoim, a także w trosce o zdrowie swoich kolegów i koleżanek, a także klientów i ich rodzin jeszcze raz proszę o opamiętanie."

Ł

Czy obawiasz się zagrożenia koronawirusem?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 22.03.2020, 09:23
Proponuje aby pracownicy przychodzili do pracy tylko po to zeby skrecac z plyt osb trumny bo za chwile przez pracodawce zacznie ich brakowac!!!!!!!
MP
MP 21.03.2020, 20:50
Ludzie żyjemy w dobie internetu. Zróbcie zakupy online z dostawą do domu, InPost, albo nawet z odbiorem osobistym, a pracownik wywiezie towar na parking. Nie musicie łazić po sklepach, bo wam się nudzi i nie mówię o fachowcach. Codziennie mamy awantury w sklepach bo ludzie albo nie chcą dezynfekować rąk po wejściu albo nie tfzymaja odległości. Ze zwrotami też możecie poczekać.
Anonimowy
Anonimowy 21.03.2020, 00:50
To jest chore ponad 50 osob na markecie a wieczorem wpuszczaja jak leci
Hans
Hans 20.03.2020, 06:14
To zamknijcie sklepy i po sprawie
N
N 20.03.2020, 09:32
To nie oni o tym decydują ;)
gerard
gerard 21.03.2020, 21:31
W zasadzie oni...Jakby szefostwo było normalne, to by to zamknęli w pi*du i po problemie. Ale pieniądz ważniejszy od człowieka. I będziemy ***ć w tych chorych warunkach, póki ktoś nas odgórnie, ustawą nie zamknie.
Pozdrawia pracownik tego kołchozu.
Adam
Adam 19.03.2020, 21:38
Nikt nikomu nie broni przychodzić na zakupy do marketów budowlanych. Apel jest do klientów, którzy mogą odłożyć remonty na termin późniejszy lub zrobić zakupy online. Chodzi o zmniejszenie ruchu na sklepie, który w skali całego dnia jest bardzo duży.
Roman
Roman 19.03.2020, 17:38
Również mam trochę rzeczy do kupienia w Castoramie, ale co się odwlecze to nie uciecze, a teraz priorytety się zmieniły i trzeba robić wszystko, by się nie zainfekować bronią biologiczną z Chin.
Koźle2000
Koźle2000 19.03.2020, 16:50
Pracujac w takim sklepie trzeba sie liczyc z duza iloscia klientow, to jest taki wielki problem zalozyc maske i rekawiczki i po kazdym kontakcie myc/dezynfekowac dlonie? A skoro to tak wielka niedogodnosc mozecie w swietle tych wydarzen spokojnie zamknac wejscie na sklep i wystawic kartke z napisem ze wylacznie click & collect, a nie mowicie ludziom zeby nie przychodzili xd troche jest to zalosne, ludzi wysylaja do domow nie moga pracowac mimo tego ze sa zdrowi i chca jakos wykorzystac ten czas. To tak samo jakby lekarze ladnie prosili ludzi zeby nie chorowali a jak sa chorzy to niech nie przychodza bo sie moga od nich zarazic...Napiszcie apel do pracodawcy a nie do konsumentow... gdyby nie ci "wycieczkowicze" nie mielibyscie za co zaplacic za chleb w przyszlym miesiacu, wiec podchodzi to pod dzialanie na szkode firmy w ktorej jestescie zatrudnieni. Drzwi do domu sa zawsze otwarte a trzesenie portkami po wyrazeniu zgody na przyjscie do pracy jest trochę nie na miejscu. Ludzie pracujacy w spozywkach maja o wiele gorzej i co moga zrobic, tez napisza apel do klientow zeby nie kupowali jedzenia bo boja sie o swoje zdrowie? Ale przeciez inni nie sa tak ważni jak wy
Wroc
Wroc 24.03.2020, 12:34
Rozumiem ze jestes taki madry bo szef dal Ci wolne... nie kazal pracowac i zarazac sie od innych. Gdybys przepracowal w castoramie choc jeden dzien i poznal polityke firmy to inaczej bys pisal... Tu chodzi o to by nie rozprzestrzeniac wirusa. Co chwile w telewizji jest prosba ZOSTAN W DOMU. A castorama to nie sa zalupy pierwszej potrzeby!!!! Wiec zastanow sie czy bedziesz jadl panele i popijal farba... Czy jednak nie!!!
Michał
Michał 22.03.2020, 08:14
Głupoty wypisujesz nieodpowiedzialny kolego!!! Ty właśnie masz wolne i zakaz pracy żebyś siedział w domu i się izolował a nie po markerach budowlanych latał to nie na to teraz czas.W spozywczakach nie ma już takich tłumów jak w marketach budowlanych. Tu nie chodzi o ich zamykanie tylko o to żeby tam nie przychodzić a już tym bardziej z dziećmi i całymi rodzinami!!! Jak już musi jeden z drugim na kwarantannie zrobić remont to niech kupuje przez internet a nawet za darmo teraz przywiozą Wam to do domu żebyście tylko nie przychodzili!!!


To aż tak trudno zrozumieć!!!
MACIE WOLNE NIE PO TO ŻEBY LATAĆ PO MARKETACH!!!
Castosłużba
Castosłużba 22.03.2020, 00:20
Ciekawe czym ty zapłacisz za chleb skoro masz siedzieć w domu , bo pracodawca tak ci „kazał”.
$&fff
$&fff 21.03.2020, 21:54
Chodi o prostą żecz... Idziesz po chleb-bierzesz i wychodzisz a nie jak p***eniec lecisz bo klej do kafli.. Szukasz go na ogrodzie miedzy donicami i z pretensjami do wszystkich ze nie myslisz logicznie. Na koncu gdy juz trafisz na klej to sie okazuję ze *** zauwazyles pekniecie w suficie i chcesz szpachlowac plyty g-k i tak to wygląda. Roxumiem ludzi ktorzy maja firmy i z tego zyją. Ale ludzi ktorzy przychodzą z dziecmi bo nie moga zostawic zony w galeri a dziecka na placu zabaw nie rozumiem. Gdy bedzie takiemu dziecko umierac bo je zarazi to Market jeszcze zaskarzy taki macie Debile pogląd na swiat bezmozgi... *** dorobkiewicze
Wojtek
Wojtek 21.03.2020, 21:44
Żałosny to są twoje wypociny. Typowa paplanina typu "nie znam się to się wypiwiem". Dla twoich informacji wirus roznosi się drogą kropelkową i żadna maska w żadnym stopniu nie chroni przed zarażeniem. Lekarze, na których tak się chętnie powołujesz, w obawie o swoje bezpieczeństwo poodwoływali szczepienia i udzielają konsultacji / zwolnień / recept na telefon. Pracownicy Castoram postępują tak, a nie inaczej, bo centrala się na nich wypięła i ma ich w ***. Sklepy Kingfishera w Hiszpanii i Francji zamknięte "w trosce o zdrowie i życie pracownikòw" - w innych krajach pracownicy mogą zdychać. Jeżeli nie rozumiesz zagroźenia ze strony nowego SARS to zrozumiesz za dwa - trzy tygodnie jak zdrowi ludzie zamiast siedziec w domach zaczną umierać w swoich nowo wyremontowanych salonach. W kwarantannie nie chodzi o to, że jesteś zdrowy to łaź i rob co chcesz. Możesz być chory i nawet o tym nie wiedzieć i zarazić kogoś z grupy ryzyka. Np. chorego na cukrzycę kumpla. Chodzi o to żeby przechorować to w domu, żeby SARS naturalnie sam wygasł. Zs trudne do zrozumienia?
Scott
Scott 21.03.2020, 21:03
Ogarnij się pekaesiaku,co ty wiesz o tej całej sytuacji mądrzysz się a jesteś zwykłym pajacem pseudo koźle.
Wqrw2020
Wqrw2020 21.03.2020, 20:36
Inaczej będziesz ***ił za 2 tygodnie. Gwarantuje ci.
Natalia c
Natalia c 20.03.2020, 09:39
Masz trochę racji, ale nie bez powodu wprowadzono zapobiegawczo kwarantannę, która miała na celu zabezpieczyć przed zarażeniem jak największa liczbę ludzi. Sklepy są otwarte po to żeby można było zrobić zakupy „pierwszej potrzeby” odmalowanie mieszkania nie jest w tym momencie czynnością która nie może zaczekać na przykład do urlopu. Te sklepu są otwarte dlatego ze wielu robotników pracowników fizycznych nie zostało oddelegowanych do domu, swoją prace musza wykonać a materiałów przecież sobie nie wyczarują. Zachęcam do małej refleksji nas swoją postawą i zrozumieniem dla obu stron. Bo klient nie jest „naszym panem” nie żyjemy w czasach niewolniczych wiec panów nad sobą także nie mamy ;)
Koźlanka
Koźlanka 19.03.2020, 18:12
To proponuje jak tak uważasz idź przed taki sklep i każdego klienta witaj chlebem i solą, a jeszcze piękniej będzie jak każdego uściskasz I pocałujesz, przecież to nic takiego nie będziesz trząsł portkami. A jeśli chcesz wiedzieć to lekarze w przychodniach udzielała teleporad, więc co oni też się boją? O ile mi wiadomo do lekarza nie idzie naście albo kilkadziesiąt osób tylko jeden. Jak jesteś zdrowy to wykorzystaj ten czas inaczej, a jak ktoś ma pracę zdalną to niech uczciwie pracuje, a nie remontuje. Jednak większości Polaków brak rozumu i chcą podzielić los z Włochami.
Jaan
Jaan 19.03.2020, 16:39
Ale natrętnych reklam to nie wycofacie. To nie dziwcie się że ludzie przychodzą na zakupy. Przecież oto WAN chodzi
Michał
Michał 22.03.2020, 08:23
A pokaż mi chociaż jedną reklamę Castoramy w TV??? Od momentu wybuchu pandemi nie ma żadnej!! Mylisz z reklamami obi i LM oraz Lidla bo wczoraj była sobota a jak sobota to Tylko do Lidla, do Lidla...
Grażyna
Grażyna 18.03.2020, 23:36
A tapety i firany to kiedy wybiore jak teraz wreszcie mam czas? Janusz jak dokończy to ogoridzenie, co go dwa lata robi to i za salon się weźnie. A z bombelkami babcia posiedzi.
Loli
Loli 19.03.2020, 07:53
???‍♀️
Koźlanka
Koźlanka 19.03.2020, 00:47
Jak zrobicie remont salonu i ogrodzenie to kupcie trumnę dla babci bo przyda się po zajmowaniu "bombelkami". Ludzie rozum już Wam do końca odebrało.
Mieszkanka
Mieszkanka 19.03.2020, 14:58
Zgadzam się z tym. Ludzie są ograniczeni, strasznie dobrze ktos kiedyś powiedział że głupota nie boli.
Dziki Aligator
Dziki Aligator 18.03.2020, 23:26
*** PO
Bartosz 46
Bartosz 46 18.03.2020, 22:41
Gdyby zamknęli sklep lub byl tylko przy zamówieniach internetowych to by sie dało. Ale nie ludzie musza chodzic, łazić i ogladac. Bo im sie nudzi. Biedni pracownicy. Za każdym razem wracają do domu ze strachem o siebie i swoje rpdziny. Firma nie ma sumienia. Lidzie! Zrozumcie ,... ze to nie bajka że nie ważna jest zmiana koloru ścian czy podlogi. To zagrożenie, ktore nas otacza. Do biedronki wchodzi 10 osob max.
Ten świat oszalał
SA ZAMÓWIENIA ONLINE.....
Andrzej
Andrzej 18.03.2020, 22:25
Zamknąć wszystkie sklepy nie spożywcze i tyle!!
Otwarte sklepy,ludzie zawsze będą przychodzić.
Zamknięte sklepy, nikt nie przychodzi.
Wtf
Wtf 18.03.2020, 22:22
Tak, 80% klientów to zakupy typu kwiaty, sadzonki, ziemia, doniczki, odżywki, trawy, narzędzia ogrodnicze. Z pewnością są to rzeczy potrzebne do przeżycia i z pewnością kupuje je budowlaniec, który potrzebuje narzędzi do pracy! Ludzi trzeba prosić, aby trzymali odległość między sobą! Większość ludzi ma to w ***, potrafi jeszcze krzyczeć i się z tego śmiać! Stoją jedni na drugim, że zdarzają się sytuacje, gdy klient przejeżdża stopę drugiego klienta. Ludzie tam pracujący narażają swoje zdrowie za bratki i ziemię do ogrodu! Jeszcze w zamian muszą się nasłuchać narzekania!
Janusz
Janusz 18.03.2020, 21:56
Nie po to wzialem prace zdalna zeby nie moc sobie zrobic ogrodzenia przy domu.
ED
ED 20.03.2020, 21:15
Janusz ty jesteś jednak czlowiekiem o nedznej inteligencji
Kaska
Kaska 18.03.2020, 22:18
Ot, typowy Janusz. Grażyny w domu pilnuj, a nie wycieczki po Castoramie sobie urządzasz
Koźlanka
Koźlanka 18.03.2020, 21:12
Ludzie obudźcie się, siedźcie w domach bo później sami będziecie płakać nad losem własnych bliskich. Zrozumcie tych ludzi, którzy tam pracują, Oni też mają rodziny, chcą żyć i być zdrowi. Czy Wy nie macie TV, nie oglądacie? Chcecie podzielić los Włochów?Lekarz z Włoch wprost krzyczy "Zostańcie w domu" Czy musi Was spotkać nieszczęście abyście się opamiętali????
Koźlanka
Koźlanka 18.03.2020, 20:55
Ludzie siedźcie w domu bo sami będziecie płakać nad swoimi bliskimi jak tak dalej będziecie robić. Czy nie macie telewizorów? Chcecie powtórzyć los Włochów?
v
v 18.03.2020, 20:43
Ja się wypowiem jako osoba która zaczęła remont ok. miesiąca temu i niestety jeszcze co najmniej miesiąc przede mną. Na chwilę obecną ograniczam wizyty w casto ile się da ale niestety - za niedługo się widzimy. Lista jest już długa i o ile nie zapomnę czegoś to może na 2 razy uda mi się wszystko kupić.
Radzio
Radzio 18.03.2020, 21:40
Zakupy internetowe. Nikt nikogo nie zarazi
Koźlanka
Koźlanka 18.03.2020, 21:32
Jeżeli już musisz to zrób sobie zamówienie przez internet, a jeśli masz krótką pamięć to zapisz sobie na kartce listę zakupów...
Maciej
Maciej 18.03.2020, 20:09
Trochę przesadzacie....Gybyśmy nie musieli pracować, utrzymywać pracownikow i ZUS'u to bysmy też posiedzieli w domu na płatnym 80 lub 100 % chorobowym lub urlopie. Ale niestety wszyscy musimy dymać na budowie bo nikt nic nam nie podaruje ....
Radzio
Radzio 18.03.2020, 21:38
Zakupy internetowe . Nikt nikomu nie zabrania kupowac.
Koźlanka
Koźlanka 18.03.2020, 21:23
Nikt tu nie przesadza.."dymanie na budowie" jak to nazwałeś różni się od obsługiwania "niemądrych i lekceważących" ludzi w zamkniętym pomieszczeniu jakim jest sklep. Kolejna różnica to na budowie są stali pracownicy, a w sklepie ludzie się wciąż wymieniają.
MQ
MQ 18.03.2020, 20:01
We Wrocławiu jest dokładnie to samo. Mimo, że nie pracuję w markecie budowlanym to sama na portalu społecznościowym apeluję, bo ruszyć głową i dwa razy pomyśleć czy wiertarka jest teraz narzędziem pierwszej potrzeby. Ludzie, którzy tam pracują też mają rodziny i chcą być zdrowi. Przestańcie być egoistami!
Koźlanka
Koźlanka 18.03.2020, 21:17
Dokładnie, ludzie rozumy zostawili w domach!!!Nie słuchają to co mówią lekarze. Chodzą z dziećmi, a okazuje się, że dzieci też chorują. Jednak nasze powiedzenie "Mądry Polak po szkodzie" wciąż jest.....

Pozostałe