Nadzwyczajna sesja rady miasta. Z myślą o przedsiębiorcach

  • 19.03.2020, 15:27
  • ANKO
Nadzwyczajna sesja rady miasta. Z myślą o przedsiębiorcach
Na wniosek prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej przewodniczący RM Ireneusz Wiśniewski zwołał na 25 marca (o godz.16.) sesję rady miasta w trybie art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym.

Sesja zostanie przeprowadzona w sposób umożliwiający korzystanie z systemu komunikacji elektronicznej (w tym w siedzibie Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle przy ul. Grzegorza Piramowicza 32 w sali konferencyjnej), w której na pewno będzie przewodniczący RM i - dla zachowania bezpieczeństwa - co najwyżej kilku radnych. W przypadku pozostałych samorządowców przewidziano kontakt telefoniczny.

Program posiedzenia przewiduje m.in. informację o działaniach władz miasta Kędzierzyn-Koźle na rzecz mieszkańców, w celu ograniczenia skutków stanu zagrożenia epidemicznego, a także informację o możliwościach ubiegania się przez przedsiębiorców z terenu Kędzierzyna-Koźla, w związku ze skutkami stanu zagrożenia epidemicznego, o ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych oraz zobowiązań cywilnoprawnych wobec Gminy Kędzierzyn-Koźle. Radni miejscy zgłosili prezydent Kędzierzyna-Koźla szereg propozycji w tym zakresie. Są one obecnie analizowane i zostaną zaprezentowane podczas przyszłotygodniowego posiedzenia.

Porządek obrad przewiduje również podjęcie uchwał dot. zmian w budżecie miasta na rok 2020 oraz zmiany uchwały w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej na lata 2020-2035. Jednak podjęcie obu tych uchwał będzie mogło nastąpić w przypadku uzyskania pozytywnego stanowiska Wojewody Opolskiego i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu w przedmiocie trybu podejmowania uchwał z wykorzystaniem systemu komunikacji elektronicznej.

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niech żyje Kędzierzyn-Koźle
niech żyje Kędzierzyn-Koźle 22.03.2020, 08:35
Dodatkowo takie miasta: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wrocław oferują "Pakiet pomocy przedsiębiorstwom. Poznań czeka na rozwiązania rządowe. Artykuł z dnia 20 marca 2020r. "Antykryzysowa tarcza samorządowa. Miasta oferują pomoc przedsiębiorcom."

Link: https://businessinsider.com.pl…

P.S.
Do @Przedsiębiorca, zatem jeśli rada w mieście możliwości uchwali podobny "Pakiet Pakiet pomocy przedsiębiorstwom." jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wrocław razem z pomocą rządu (pytanie co będzie po konsultacjach z "opozycją" odnoście ustawy pomocy dla przedsiębiorców w ramach "tarczy," jakoś da żyć. Zapewne nie będzie dotychczasowy standard życia, lecz to ma pomóc przetrwać ten ciężki okres dla WSZYSTKICH.
niech żyje Kędzierzyn-Koźle
niech żyje Kędzierzyn-Koźle 22.03.2020, 08:04
Oto jak rozwiązało wsparcie dla przedsiębiorców w Warszawie:

"Koronawirus w Warszawie. Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców."

"W stolicy jest blisko 8,6 tys. lokali użytkowych, wynajmowane przez różne firmy i podmioty. Są to sklepy, lokale gastronomiczne i usługowe oraz żłobki i przedszkola. Miasto proponuje ich najemcom wsparcie, poprzez m.in. czasowe obniżenie czynszu, odroczenie jego płatności i rozłożenie należności w czasie.

Jak informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego Ratusza, odroczone zostaną również spłaty zadłużenia, które przedsiębiorcy będą mogli spłacać w ratach. Najemcy lokali użytkowych, którzy będą chcieli skorzystać z pakietu wsparcia zgodnie z obowiązującą uchwałą rady miasta, muszą złożyć stosowny wniosek.

Ratusz podkreśla, że każda decyzja będzie podejmowana indywidualnie i na wniosek przedsiębiorcy. Wśród najemców miejskich lokali użytkowych znajduje się również 870 organizacji pozarządowych, które również będą mogły ubiegać się o wsparcie analogicznie, jak przedsiębiorcy."

Link: https://warszawa.onet.pl/koron…
Przedsiębiorca
Przedsiębiorca 20.03.2020, 08:14
Pytanie do komentującego trolla z pisu...jak Wasz rząd zadbał o przedsiębiorców ? Co wiesz dokładnie na ten temat ? Jak na razie same ogólniki bez konkretów !!! Ja jestem przedsiębiorą i usłyszałem że jak złożę bardzo skomplikowany wniosek o pomoc to jeśli zostanie on zaakceptowany to dostanę 80% wynagrodzenia płacy minimalnej ,a co ze składką ZUS nie ma mowy o anulowaniu? Bo te 80% wychodzi tyle samo ile składka na ZUS więc wychodzi na to że dostanę na pokrycie składki i tyle , a gdzie na życie !!! Ja od 26 lat prowadzę działalność , zatrudniam ludzi , płacę podatki i składki ZUS, a teraz zostałem pozbawiony możliwości pracy i zarobkowania więc wszelkie opłaty w okresie niemożliwości zarobkowania powinny być zniesione , a nie przesunięte w czasie czy kredytowane , bo z czego je spłacać ?! A Wasz rząd , dyrektorzy ZAK nadal biorą państwową kasę niezależnie od sytuacji bo im się należy , a taki klakier jak Ty stoji w kolejce do publicznego koryta i publikuje głupie wpisy liczą że partia go wsadzi na intratne stanowisko. Nie masz pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej...zarejestruj firmę i zobacz jak to jest , najpierw zarób na koszty , zapłać państwowe daniny ,a potem może coś zostanie dla Ciebie...i wówczas zobaczysz jak Wasz rząd pomaga przedsiębiorcom !!! Zapamiętaj jedno , że jak by nie firmy prywatne to państwo by się nie utrzymało , bo tylko one płacą podatki które zasilają budżet...kopalnie generują straty i koszty - ale górnicy dają głosy wyborcze więc są dotowani przez Wasz rząd aby utrzymać władzę i tak koło się zamyka Panie filozofie..w prywatnej firmie obowiązują prawa ekonomi, a nie polityki jaką uprawiasz...życzę powrotu do szkoły i włączyć myślenie..to nie boli...............
Nie wychwalam opozycji bo też ma jak każdy trochę za paznokciami ale zachowaj obiektywizm , chyba że tak przesiąkłeś poglądami pisuaru że nie potrafisz...A co do twoich idoli politycznych z PIS to tak jak wy lokalni pisuary nadole tak oni na górze gracie nawet teraz w obiczu pandemi na wybory prezydenckie...pod przykrywką troszczenia sie o naród....
Żenada...ale ważne że olej staniał...
niech żyje Kędzierzyn-Koźle
niech żyje Kędzierzyn-Koźle 21.03.2020, 08:38
:))) Z pana wypowiedzi wnioskuję, że czysty zysk wygenerowany z prowadzonej działalności szanownego "Przedsiębiorca ." to jedynie pensja. Biorąc pod uwagę, że zatrudnia pan ludzi to słaby wynik. Pytanie zatem ile wynosi pańska pensja by wystarczyła na życie ? Dla jednych pensja 1800 netto a dla innych 50 000 zł netto to mało. Z poważaniem dla wszystkich przedsiębiorców opłacających swych "pracowników," by mogli "godne żyć." P.S. Jeśli szanowny pan miał mnie na myśli nazywając troll z pis to pomyłka w myśleniu.
Koko le Moko
Koko le Moko 20.03.2020, 12:14
Pytanie do komentującego trolla z po. Jak Wasz rząd dbał o przedsiębiorców przez 8 lat swojego panowania? Uważasz że ten rząd zbyt mało robi dla przedsiębiorców? Pokusisz się o uczciwe porównanie z rządem PO? Zgłoś swoją sprawę do koronawirusa, miej do niego pretensje i żądaj odszkodowania.
ciekawy
ciekawy 20.03.2020, 08:03
Może będzie swoich i przychylnych zwalniać o opłat czynszowych?
niech żyje Kędzierzyn-Koźle
niech żyje Kędzierzyn-Koźle 19.03.2020, 22:27
Po co ta fikcja przecież rząd wprowadza „W ramach pakietu antykryzysowego uruchamiany m.in. gwarancje na tanie pożyczki i środki na dokapitalizowanie firm – zapowiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewcz. Będą też środki dla samozatrudnionych oraz na refinansowanie umów leasingowych.” Dodatkowo marszałek województwa Andrzej Buła dla przedsiębiorców uruchomiony ma być system pożyczkowy – w ramach Opolskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oferujący bardzo nisko oprocentowane pożyczki, z co najmniej półrocznym okresem karencji. Będą to pożyczki do wysokości 50 tys. zł. Mające pozwolić pokryć koszty funkcjonowania przedsiębiorstw w najbliższym czasie.
 niech  żyje Kędzierzyn-Koźle
niech żyje Kędzierzyn-Koźle 19.03.2020, 22:06
Działamy, pomagamy :))) Rząd już to robi. Szanowni radni z tzw. opozycji róbcie dalej jak dotychczas tzn. nic i pięknie uśmiechać. :)))
PO co
PO co 19.03.2020, 17:48
Przecież nasz rząd już o nich zadbał. Po co ta ściema i pozoracja?

Pozostałe