To się opłaca

  • 22.03.2020, 13:29
  • W
To się opłaca Fot. UMWO Radny Robert Węgrzyn z wizytą u sołtysa Łan Norberta Miklissa
Ponad 1,7 mln zł przekaże w tym roku samorząd województwa 346 opolskim sołectwom z 68 gmin. To efekt pierwszego naboru Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej. Miejscowościom z naszego powiatu przyznano łącznie 125 tys. zł.

Na początku marca do sołtysów wszystkich gmin wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przebył z listami gratulacyjnymi radny województwa opolskiego Robert Węgrzyn.

Z uwagi na wprowadzony w Polsce kilka dni wcześniej stan zagrożenia epidemicznego nie mogła dojść do skutku uroczystość podpisania umów z gminami naszego powiatu, którą zaplanowano w starostwie na 17 marca. Umowy miały zostać przesłane pocztą.

W ramach MIS każde sołectwo województwa opolskiego do końca 2022 roku otrzyma dotację w wysokości 5 tys. zł z przeznaczeniem na wybrany cel. W tym roku o dofinansowanie wnioskowało 25 sołectw z naszego powiatu. Wśród nich pięć z gminy Cisek. Pozyskane środki pozwolą na zakup namiotów festynowych dla sołectw Łany i Sukowice. Świetlica wiejska w Nieznaszynie zostanie doposażona między innymi w nowe krzesła. Pieniądze z MIS pozwolą na przeprowadzenie remontu świetlicy wiejskiej w Roszowicach i utwardzenie placu przed świetlicą w Przewozie.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe