Zbiórka na rzecz szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

  • 23.03.2020, 15:33
  • ANKO
Zbiórka na rzecz szpitala w Kędzierzynie-Koźlu
Ruszyła zbiórka pieniędzy, która wesprzeć ma kozielski szpital, przekształcony od poniedziałku 16 marca w placówkę służby zdrowia dedykowaną wyłącznie osobom zakażonym koronawirusem. Obsługuje on zarówno dzieci, jak i dorosłych, u których stwierdzono tę chorobę.

Akcję zainicjował Jacek Baranowski prezes Fundacji Dobryklik z Opola, który poinformował „Lokalną”, że szpital najchętniej widziałby, któryś ze stacjonarnych respiratorów firmy Drager.

Oczywiście potrzeby placówki są ogromne, co potwierdzają sami lekarze, jak i dyrekcja SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Priorytetem praktycznie przez cały czas są środki ochrony osobistej. Do jednego pacjenta, który trafia na tutejszą izbę przyjęć, a następnie na oddział, gdzie też przeprowadzane są badania, zużycie środków jednorazowych jest na poziomie 8-9 kompletów dzienne przy jednym pacjencie!

 Link do zbiórki: ZBIÓRKA

ANKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

,,,,,,
,,,,,, 23.03.2020, 19:40
A co z doposazeniem innych szpitali do ktorych trafiaja mieszkańcy naszego miasta i powiatu , one nie sa objete p9moca rządową, nie maja takich zabezpieczeń a trafiają tam wszyscy, w tym również potencjalni zarażeni

Pozostałe