Aktualna sytuacja epidemiczna w powiecie

  • 25.03.2020, 09:24 (aktualizacja 25.03.2020, 09:40)
  • ANKO
Aktualna sytuacja epidemiczna w powiecie foto: RP
Na chwilę obecną w szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa 17 pacjentów, w tym pięciu z potwierdzonym koronawirusem. Łącznie w powiecie mamy teraz 8 osób z potwierdzonym zakażeniem.

142 osoby w powiecie przebywają na kwarantannie, 56 w nadzorze epidemiologicznym, 120 osób przebywa na kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy, trzy osoby w izolacji w związku z zakażeniem.

Przypomnijmy od dziś do 11 kwietnia obowiązują nowe ograniczenia w poruszaniu się. Wychodzenie z domu zalecane jest tylko w określonych przypadkach: w drodze do i z pracy, w celu wykonania zakupów spożywczych, wyprowadzenia psa na dwór czy wizyty lekarskiej albo w aptece. - Wszystkie sprawy poza najbardziej niezbędnymi odłóżmy na inny termin - mówił premier Morawiecki.

- Oczywiście rozumiemy takie rzeczy jak wychodzenie z psem, ale prosimy o brak gromadzenia się w parkach czy placach zabaw – dodał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zakaz poruszania się oznacza, że nie będzie można przemieszczać się w grupie powyżej dwóch osób. Zakaz ten nie dotyczy rodzin.

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe