Prezydent miasta apeluje do parlamentarzystów

  • 25.03.2020, 14:40
  • Żródło: Urząd miasta
Prezydent miasta apeluje do parlamentarzystów
Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska wystosowała apel do parlamentarzystów z Opolszczyzny o pilne podjęcie inicjatyw ustawodawczych, umożliwiających zdalne obradowanie rad gmin.

Obecna sytuacja epidemiologiczna znacząco wpłynęła na wiele dziedzin naszego życia. Swoje kontakty musimy ograniczyć do minimum. Jak w takiej sytuacji w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób przeprowadzić sesję rady miasta, w której zwykle uczestniczy kilkadziesiąt osób?

- Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych rozwiązań – zaznacza prezydent Sabina Nowosielska.

Zaapelowała ona do wszystkich opolskich parlamentarzystów o pilne podjęcie inicjatyw ustawodawczych umożliwiających zdalne obradowanie rad gmin w formie telekonferencyjnej, przy spełnieniu wymogów jawności i przejrzystości.

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niech żyje Kędzierzyn-Koźle
niech żyje Kędzierzyn-Koźle 25.03.2020, 17:01
Ha, ha, ha, ha :))) W korporacjach, osoby prywatne nie mają z tym problemu. Nawet w obecnym stanie prawnym można tego dokonać. Jest coś takiego jak wideokonferencja z możliwością zapisu i potwierdzeniem każdego z uczestników obecności, zgody lub braku zgody, przedstawianiem wniosków w formie e-mail lub innej formie. Jakoś petenci do urzędu mogą wysyłać e-mail i jest uznawane jeśli w dokumentach jest zawarty dany adres e-mail na daną osobę. Jest XXI wiek, a nie głębokie średniowiecze.

Pozostałe