Środa, 21.08.2019

Czterech nowych sołtysów w gminie Reńska Wieś

  • 27.01.2019, 08:54 (aktualizacja 27.01.2019, 10:14)
  • W
Czterech nowych sołtysów w gminie Reńska Wieś W Od prawej: Jerzy Kowalski – ponownie został sołtysem Reńskiej Wsi, Tomasz Kandziora – wójt gminy, Aleksandra Wrazidło – dyrektor ZSP w Większycach
Zakończył się cykl zebrań wyborczych w gminie Reńska Wieś. Czy udział mieszkańców w spotkaniach zwiększył się w porównaniu z 2015 r.?

Udział mieszkańców w zebraniach był miłym zaskoczeniem dla wójta gminy Reńska Wieś, Tomasza Kandziory.

- Dobra frekwencja była spowodowana z pewnością faktem, że na tych zebraniach wybierano nowych sołtysów i rady sołeckie. A to zawsze powoduje zwiększone zainteresowanie mieszkańców. Ta frekwencja była aż w 10 sołectwach wyższa niż na zebraniach w 2015 roku, w czterech wsiach była niższa a w jednej dokładnie taka sama jak przed czterema laty - mówi włodarz. - W sumie w roku 2015 r. w zebraniach uczestniczyły 477 osoby, a w roku bieżącym – 542, co stanowi 8 proc. ogółu uprawnionych do udziału w zebraniach mieszkańców gminy.

Sołtysi zmienili się w czterech wsiach. W Komornie wybrano Mariolę Szwarcer, w Mechnicy Jan Greinerta, w Pociękarbiu Sandrę Zmarzły, a w Długomiłowicach Barbarę Franicę.

Cała rozmowa z wójtem Tomaszem Kandziorą w 4. nr. "Lokalnej", który ukaże się 29 stycznia.

 

W
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe