15 mln zł dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

  • 26.03.2020, 09:28
  • Źródło: Starostwo powiatowe
15 mln zł dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu
19 szpitali z naszego województwa może już przygotowywać się do zakupu środków ochrony osobistej i potrzebnego sprzętu. 45 mln zł z funduszy unijnych zabezpieczy te potrzeby na najbliższe trzy miesiące.

To m.in. 30 dodatkowych respiratorów, aparatura do monitorowania czynności życiowych, urządzenia do tlenoterapii, niezbędne urządzenia diagnostyczne czy urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń i karetek. Ale to także środki ochrony osobistej – rękawice, maski, fartuchy, przyłbice ochronne czy płyny do dezynfekcji.

- Jest już zgoda wojewody, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Komisji Europejskiej na te działania - mówi marszałek województwa Andrzej Buła.

Spośród tych szpitali najwięcej, bo około 14,7 mln zł otrzyma na zakupy szpital w Kędzierzynie-Koźlu, 6,27 mln zł Szpital Wojewódzki w Opolu, 5,1 mln zł Uniwersytecki Szpital Kliniczny, 3,7 mln zł Szpital Specjalistyczny im. Św. Jadwigi w Opolu (neuropsychiatria), 2,2 mln zł ZOZ w Nysie, 1,9 mln zł szpital w Strzelcach Opolskich, 1,4 mln zł specjalistyczny szpital w Branicach, 1,4 mln zł szpital w Krapkowicach, 1,2 mln zł Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii, 1,2 mln zł w Oleśnie, 1,1 mln zł szpital onkologiczny, ponad 1,5 mln zł szpital w Białej razem ze szpitalem w Prudniku, 790 tys. zł OCR w Korfantowie, 762 tys. zł w Głubczycach, 532 tys. zł w Brzegu, 387 tys. zł w Namysłowie, 328 tys. zł w Głuchołazach, 280 tys. zł w Kluczborku i 91 tys. zł ZOL w Głuchołazach.

- Przygotowujemy także projekt własny dla szpitali i placówek, które teraz nie otrzymają dofinansowania. Zapotrzebowanie na kwotę ponad 20 mln zł zgłosiło już ponad 30 placówek medycznych, opiekuńczych czy sanitarno-epidemiologicznych - dodał marszałek.

Źródło: Starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe