Koniec sezonu siatkarskiego. Nie będzie mistrza Polski

  • 26.03.2020, 14:50
  • Ł
Koniec sezonu siatkarskiego. Nie będzie mistrza Polski
Przerwane rozgrywki w siatkarskiej PlusLidze nie zostaną dokończone, a medale nie zostaną przyznane. Tym samym liderująca w tabeli Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie będzie cieszyła się z tytułu mistrza Polski w tym sezonie.

Wydanie takiej decyzji poprzedziło posiedzenie Rady Nadzorczej PLS S.A., które przeprowadzono drogą elektroniczną. Wcześniej odbyły się także konsultacje z przedstawicielami akcjonariuszy spółki.

Zdecydowano, żeby w PlusLidze zakończyć sezon 2019/2020 na tym etapie, jaki rozegrany został do 12 marca, a więc bez pełnej fazy zasadnicze. Tym samym nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji, a więc Grupa Azoty ZAKSA, Verva Warszawa Orlen Paliwa oraz PGE Skra Bełchatów, otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie.

Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli ekipa BKS-u Visła Bydgoszcz, spada z ekstraklasy. O prawo gry w PlusLidze ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny Krispol 1. Ligi, a więc Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów - pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej pierwszej ligi po spełnieniu wymogów regulaminowych - takiemu samemu audytowi poddana zostanie Visła Bydgoszcz, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w PlusLidze.

- To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata - skomentował Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe