Szpital będzie miał dwa specjalistyczne oddziały ratujące życie

  • 30.03.2020, 14:08
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Szpital będzie miał dwa specjalistyczne oddziały ratujące życie
W piątek, 3 kwietnia rozpocznie funkcjonowanie nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w kozielskim szpitalu. Placówka będzie miała od tego momentu dwa takie oddziały, które będą funkcjonować jednocześnie do czasu zakończenia epidemii COVID-19.

Nowy oddział powstał w ekspresowym tempie, pierwotnie jego otwarcie planowano na początek maja. Będzie jednym z najnowocześniejszych na Opolszczyźnie. Znajdą się na nim pacjenci z koronawirusem, których stan zdrowia wymaga podłączenia do specjalistycznej aparatury.

Nowy OIOM mieści się na parterze szpitala, tam gdzie wcześniej znajdowały się pomieszczenia administracyjne i pracownia USG.

Budowa zupełnie nowego oddziału od podstaw jest częścią dużego projektu przebudowy lecznicy za ponad 12 mln zł. Łącznie znajdzie się tam dziewięć łóżek z respiratorami, kardiomonitorami, pompami infuzyjnymi podłączonymi do centrali monitorującej. To wszystko pochłonie aż 8 mln zł, z tego 6 mln szpital zdobył z unii, 2 mln pochodzą z budżetu kędzierzyńskiego starostwa powiatowego.

Źródło: Starostwo powiatowe

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe