Mundurowych można spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych i handlowych

  • 03.04.2020, 14:59
  • Źródło: KPP
Mundurowych można spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych i handlowych
Czas na zapoznanie się z nowymi obostrzeniami i zakazami już za nami. W walce z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, policjanci kontrolują przemieszczające się osoby i to, czy stosują się do wprowadzonych zakazów i obowiązków. Większość mieszkańców naszego powiatu odpowiedzialnie i ze zrozumieniem stosuje się do przepisów. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia.

W związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa od 1 kwietnia zostały wprowadzone kolejne obostrzenia dotyczące przebywania i poruszania się w przestrzeniach publicznych. W trosce o zdrowie mieszkańców naszego regionu nad ich przestrzeganiem czuwają policjanci wspierani przez strażników miejskich oraz żołnierzy wojsk obrony terytorialnej.

Na ulicach naszego powiatu należy spodziewać się większej ilości patroli. Mundurowych można spotkać przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych i handlowych, w parkach, na placach zabaw, a także w miejscach w których najczęściej gromadzą się mieszkańcy. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. czy jest przestrzegany zakaz grupowania się, a także czy przemieszczanie osób jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami bytowymi, zdrowotnymi lub też zawodowymi.

Niestety pomimo płynących z wielu stron apeli w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia, narażając tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również swoich bliskich oraz wielu innych ludzi.

Dlatego też będziemy stanowczo egzekwować obowiązujące przepisy. Każda nieodpowiedzialna osoba musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

W środę przekonało się o tym 17 mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Były to przeważanie osoby, które przemieszczały się bez ważnego powodu lub spotykały się w celach towarzyskich. Dla 15 nieprzestrzeganie wprowadzonych obostrzeń zakończyło się mandatem. Natomiast dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy w bardzo lekceważący sposób podchodzili do wprowadzonych przepisów będą odpowiadać przed sądem. Pijani mężczyźni, zataczając się poszli do sklepu po alkohol. Jak stwierdzili alkohol jest dla nich ważniejszy niż zdrowie.

Podobna sytuacja miała miejsce w czwartek wieczorem nad akwenem Dębowa. Tam czterech młodych mężczyzn i dwie kobiety spotkali się by spożywać alkohol. Wszyscy zostali ukarani mandatem.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Potrzebna jest wspólna mobilizacja, aby skutecznie zwalczać skutki koronawirusa.

Źródło: KPP

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Koźlacy
Koźlacy 03.04.2020, 20:40
Stare Miasto opanowane jest przez Romów. Cały czas chodzą w grupach, popijają i nie są przez nikogo nigdy pytani, dlaczego? Rynek, Poniatowskiego, Targowa, Konopnickiej, okolice parku. Czy kiedykolwiek patrole to zauważą??
Redakcjo, pomóż, prosimy.

Pozostałe