Lokalni przedsiębiorcy pomagają naszej lecznicy

  • 06.04.2020, 14:13 (aktualizacja 06.04.2020, 14:20)
  • ANKO
Lokalni przedsiębiorcy pomagają naszej lecznicy Na zdjęciu moment dokonania przelewu na konto kozielskiego szpitala
Niemal każdego dnia informujemy o ludzkiej życzliwości i wsparciu, jakie trafia do tych, którzy ratują nasze zdrowie i życie. Tym razem pomocną dłoń wyciągnęło Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne Wak Trans Sp. z o.o. w Kędzierzynie-Koźlu, które przekazało na rzecz tutejszego szpitala 10 tys. zł.

Przypomnijmy, szpital w Kędzierzynie-Koźlu został przekształcony w placówkę służby zdrowia dedykowaną wyłącznie osobom zakażonym koronawirusem. Nastąpiło to 16 marca. Placówka przyjmuje zarówno dzieci jak i dorosłych, u których stwierdzono tę chorobę.

- W związku z pandemią koronawirusa, która dotarła niestety do naszego kraju, chcielibyśmy dołożyć cegiełkę od nas dla naszego jednoimiennego szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu. Wpłaciliśmy kwotę 10 tysięcy złotych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy ochrony osobistej z myślą o personelu medycznym naszego szpitala. Razem możemy więcej. Pomagajmy, dobro powraca - mówi prezes spółki Wak Trans Waldemar Głogowski.

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 62 pacjentów, w tym 44 osoby z potwierdzonym zakażeniem, reszta (18 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie. W tej grupie jest jedno dziecko.

 

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe