Środa, 21.08.2019

Powiat ma budżet na ten rok

  • 30.01.2019, 10:52 (aktualizacja 01.02.2019, 08:59)
  • Źródło: starostwo powiatowe
Powiat ma budżet na ten rok
Budżet powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na 2019 rok został uchwalony. 15 radnych było za, 6 wstrzymało się od głosu i nikt nie był przeciw. Powiat wyda prawie 14 mln zł na inwestycje.

Tegoroczny budżet został pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową, a także przez wszystkie komisje branżowe powiatu.

- Jest przede wszystkim realny i wszechstronny, inwestujemy we wszystkie obszary przez nas zarządzane - mówiła starosta Małgorzata Tudaj, która podziękowała radnym za poparcie projektu tej uchwały.

 

Starostwo za ponad 2 mln zł zajmie się trzecim etapem remontu ul. Wojska Polskiego. Również za 2 mln zł przebudowana zostanie droga Zwiastowice - Ucieszków w gminie Pawłowiczki.

Samorząd wyda 300 tys. zł na pogłębienie wiaduktu w Koźlu Rogach na ul. Głównej. W Landzmierzu w gminie Cisek powstanie nowy chodnik, pogłębione zostaną też rowy melioracyjne.

1 mln zł wydany zostanie na zakup nowoczesnego pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla straży pożarnej.

Ponad 4 mln zł dotacji dla szpitala pozwoli na wkład własny do projektów unijnych związanych z przebudową lecznicy, chodzi m.in. o przebudowę oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

Ponad 3 mln zł wyniesie wkład do projektu zagospodarowania kozielskiej przystani „Szkwał”, chodzi o strefę rekreacyjną. Rewitalizacja wyspy połączona jest z budową internatu w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Będą też pieniądze na termomodernizację sali gimnastycznej przy II LO i sporządzenie projektu budowy nowej sali przy I LO. W ZSTiO przeprowadzona zostanie modernizacja sieci grzewczej. Powiat przeznaczy też 30 tys. zł na renowację opolskiej katedry.

 

Dochody samorządu wyniosą 97,5 miliona złotych przy wydatkach przekraczających kwotę 105 milionów złotych.

Źródło: starostwo powiatowe
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe