E.Leclerc przekazał paletę żywności do kozielskiego szpitala

  • 10.04.2020, 12:56
  • Rafał Pulkowski
E.Leclerc przekazał paletę żywności do kozielskiego szpitala
Sklep E.Leclerc z Kędzierzyna-Koźla przekazał całą paletę żywności dla szpitala zakaźnego w Koźlu. Zbiórkę zorganizowała grupa wolontariuszy "Widzialna Ręka Kędzierzyn-Koźle", która wspiera potrzebujących.

Wolontariusze z grupy "Widzialna Ręka Kędzierzyn-Koźle" m.in. wyprowadzają psy, robią zakupy, przynoszą obiady. Aktywnie wspierają potrzebujących. Wśród nich są także medycy.

- Przekazaliśmy do szpitala busa wypakowanego sokami, kawą, ciastkami i innymi smakołykami. Towar przekazał sklep E.Leclerc z Kędzierzyna-Koźla, natomiast busa udostępnił nam MOSiR, za co bardzo dziękujemy - powiedział Tomek Cholewiński, koordynator akcji.

Produkty przekazane przez sklep, to prawie 500 litrów soków Hortex i Tymbark, kawy rozpuszczalne i mielone firmy Jacobs Kronung, herbaty oraz mnóstwo przysmaków i przekąsek a także zupki nudle i gorące kubki.

- Był to już drugi transport, jaki z naszej grupy trafił do szpitala. Wolontariusze angażują się w wiele inicjatyw związanych z pomocą. Wszystko to dla mieszkańców naszego miasta - dodał Tomek Cholewiński.

Towar trafił do kozielskiej lecznicy w czwartek, 9 kwietnia. Natomiast dzień później do szpitala trafiło 400 maseczek przekazanych przez Klub Sportowy Rajsport Active z Sieradza.

- Staraliśmy się wybrać produkty uniwersalne, z długą datą ważności. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu pomogliśmy - powiedziała nam Barbara Warabida-Justyńska, wiceprezes marketu E.Leclerc w Kędzierzynie-Koźlu.

Dodatkowo fundacja #superMy przekazała do szpitala zakupiony sprzęt medyczny. Aby go zakupić, zorganizowano wcześniej zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe