Zabójcy z Kędzierzyna-Koźla grozi nawet dożywocie

  • 14.04.2020, 12:07
  • Źródło: Prokurtura Okręgowa
Zabójcy z Kędzierzyna-Koźla grozi nawet dożywocie
Za zbrodnię zabójstwa przed sądem odpowie 56-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Robertowi P. zarzuca się, że 19 października 2019 roku, podczas libacji alkoholowej, dźgnął nożem ze skutkiem śmiertelnym Bogusława P.

Pomimo panującej w kraju sytuacji związanej z szerzącym się wirusem i szeregu ograniczeń w życiu społecznym i przestrzeni zawodowej, prokuratura realizuje swoje zadania w sposób ciągły. Przyjęte rozwiązania organizacyjne mają na celu minimalizację zakłóceń w jej funkcjonowaniu jako organu stojącego na straży praworządności. Przykładem tego niech będzie skierowanie do sądu aktu oskarżenia kończącego śledztwo Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu w sprawie zabójstwa, do którego doszło w naszym mieście 19 października 2019 roku.

Za zbrodnię zabójstwa przed sądem odpowie 56-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Robertowi P. zarzuca się, że w dniu 19 października 2019 r. w mieszkaniu Bogusława P. przy ul. 11 Listopada, podczas wspólnej, suto zakrapianej alkoholem imprezy, dźgnął gospodarza nożem o długości ostrza 18 cm w lewą stronę klatki piersiowej. W konsekwencji zadanego ciosu doszło do krwotoku do jamy opłucnowej, skutkującego śmiercią pokrzywdzonego. Jako zdołano ustalić, chwilę przed zdarzeniem pomiędzy mężczyznami doszło do scysji, a w jej następstwie Bogusław P. zażądał by Robert P. opuścił mieszkanie. Gdy następnie pokrzywdzony udał się do toalety, został tam zaatakowany przez Roberta P.

Bezpośrednio po zdarzeniu napastnik został zatrzymany, a następnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu tymczasowo aresztowany. W chwili zatrzymania badanie Roberta P. wykazało 1,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Na rozpoczęcie procesu oskarżony oczekuje w areszcie.

Robert P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, a w złożonych wyjaśnieniach przedstawiał zdarzenia jako efekt przypadkowego nadziania się przez pokrzywdzonego na nóż, który Robert P. trzymał. W świetle całości zgromadzonego materiału dowodowego wyjaśnienia oskarżonego zostały ocenione jako niewiarygodne, będące wyłącznie wyrazem realizacji prawa do obrony.

Robert P. był w przeszłości dwukrotnie karany (za przestępstwo znęcania się oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego). Za zbrodnię zabójstwa oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sprawą zajmuje się Sąd Okręgowy w Opolu.

Źródło: Prokurtura Okręgowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cv
Cv 15.04.2020, 10:25
Kamieniołom

Pozostałe