Środa, 21.08.2019

10. finał akcji "Przyjaciel przyrody i książek"

  • 31.01.2019, 13:09 (aktualizacja 31.01.2019, 20:07)
  • Rafał Pulkowski
10. finał akcji "Przyjaciel przyrody i książek"
Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu już po raz dziesiąty nagrodziła kędzierzyńsko-kozielskie przedszkola za udział w akcji "Przyjaciel przyrody i książek". Ten czytelniczo-ekologiczny projekt dofinansowany ze środków budżetu miasta, przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego "Zielona Biblioteka".

Realizacja projektu polega na wypożyczaniu plecaczków z książkami  przez rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli. Każdy plecak, specjalnie oznaczony kolorowym logo, zawiera 5 książeczek. Realizacja projektu jest możliwa dzięki zaangażowaniu nauczycielek przedszkoli, które jako koordynatorki projektu w swoich placówkach kierują wypożyczaniem książek.

Co roku akcja jest uroczyście podsumowywana. Każde uczestniczące w projekcie przedszkole otrzymuje dyplom oraz zestaw książek i edukacyjnych gier planszowych.

Dziesiąty finał akcji "Przyjaciel Przyrody i Książek" odbył się w dniach 29 i 30 stycznia 2019 r. w kinie Chemik, gdzie wręczono pamiątkowe dyplomy oraz zestawy upominkowe. Następnie odbył się seans filmowy "Sekretny Świat kotów".

- W imieniu Pani prezydent i swoim gratuluję Miejskiej Bibliotece Publicznej i wszystkim przedszkolom, bo wszystkie przedszkola w Kędzierzynie-Koźlu wzięły udział w tej akcji. Kiedy przynosiliście książki do domów, to rodzice wyciągali je z tego magicznego plecaka, a następnie czytali je wam, a wy wtedy zdobywaliście wiedzę i rozwijaliście wyobraźnię - mówił Wojciech Jagiełło, zastępca prezydenta, który wręczył dyplomy.

W 2018 r. łącznie wypożyczono w 21 przedszkolach 12265 książek (2453 plecaków).

Rafał Pulkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe