Środa, 21.08.2019

Jednostka OSP Kłodnica doposażona w nowy sprzęt

  • 31.01.2019, 15:41 (aktualizacja 02.02.2019, 13:10)
  • Rafał Pulkowski
Jednostka OSP Kłodnica doposażona w nowy sprzęt
Kamera termowizyjna i worek jaskiniowca wraz z wyposażeniem do ratownictwa wysokościowego, to nowy sprzęt jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodnicy. Wartość zakupów, to 10 tysięcy złotych, a środki pochodzą z dofinansowania przez fundację "Orlen - Dar Serca". Wnioski mogła składać każda jednostka za pośrednictwem internetu - w naszym powiecie zakwalifikowała się jedynie Kłodnica.

Fundacja "Orlen - Dar Serca" była jedną z pierwszych na polskim rynku fundacji korporacyjnych. Powołana została przez PKN ORLEN w 2001 roku. Najważniejszym programem fundacji jest wszechstronna pomoc dzieciom z Rodzinnych Domów Dziecka, z której korzysta obecnie ponad 2200 wychowanków z ok. 300 placówek z całej Polski. Fundacja prowadzi także działalność w obszarze edukacji i wychowania. Wspiera stypendiami zdolnych i ambitnych uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Prowadzi też szereg inicjatyw z dziedziny kultury, sportu i działań na rzecz społeczności lokalnych. Wspiera przedsięwzięcia i inicjatywy mające na celu ratowanie życia i zapewnienie bezpieczeństwa. Dlatego też jednostka OSP Kłodnica postanowiła spróbować i udało się.

 

- Ze względu na charakter zabudowy osiedli Kłodnica i Żabieniec dość częstym powodem naszych interwencji jest pożar sadzy w kominie. Dzięki zakupie kamery termowizyjnej będziemy mogli dokładnie wskazać bezpośrednie miejsce pożaru oraz zarzewi ognia, co skutkuje zmniejszeniem start podczas działań - powiedział Paweł Fąfara, strażak z OSP Kłodnica.

 

Do niedawna kamery termowizyjne były na wyposażeniu jedynie Państwowej Straży Pożarnej. W ubiegłym roku taką kamerę zakupiła jednostka OSP Sławięcice, a teraz jeszcze Kłodnica.

W 2017 roku wraz z nowym samochodem Volvo na stan jednostki OSP Kłodnica trafił "trójnóg" ratowniczy, do którego z dofinansowania dokupiono brakujące części sprzętu wysokościowego. Ten sprzęt wpłynie zarówno na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, jak i poprawę umiejętności strażaków w dziedzinie ratownictwa wysokościowego.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe