Środa, 21.08.2019

Koncert zespołu Agressiva 69 w „Kameleonie”

  • 01.02.2019, 08:48 (aktualizacja 02.02.2019, 13:02)
  • Ł
Koncert zespołu Agressiva 69 w „Kameleonie” Kameleon Jazz Club
Zespół Agressiva 69 wystąpi w Kameleone Jazz Clubie w Brzeźcach. Koncert prekursorów rocka industrialnego w naszym kraju odbędzie się 2 lutego o godz. 20.

Grupa została założona pod koniec lat osiemdziesiątych przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Ich pierwszy album „Deus Ex Machina”, wydany w 1993 roku, był czymś zupełnie nowym na polskim rynku muzycznym.

 

Kapela nie musiała długo czekać na zainteresowanie. Występowała na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami, jak choćby: Prodigy, Paradise Lost, New Model Army czy The Mission.

Takie osobowości, jak: Martin Atkins (Killing Joke, Nine Inch Nails) czy Wayne Hussey (The Mission, Sisters of Mercy) wzięły udział w nagraniu albumu „In”. Zdaniem fanów i krytyków płyta z 2006 roku jest najlepszą w dorobku grupy.

Głośnym echem odbiła się też premiera krążka „Republika 69” z coverami słynnego zespołu Grzegorza Ciechowskiego.

Ostatni, jak do tej pory, album zespołu to „Ummmet” z 2012 roku, będący artystyczną wizją ambientowej i industrialnej muzyki.

 

W styczniu grupa ruszyła w trasę koncertową, co wiąże się z ponownym wydaniem legendarnego debiutu sprzed 26 lat. Jako support w „Kameleonie” wystąpi zespół G[h]ost.

Bilety w cenie 30 zł do kupienia w klubie przy ul. Gliwickiej 41.

 

 

Ł
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe