Szkoły w Landzmierzu i Roszowickim Lesie przestaną istnieć?

  • 03.02.2019, 16:38 (aktualizacja 04.02.2019, 16:43)
  • W
Szkoły w Landzmierzu i Roszowickim Lesie przestaną istnieć? UG Cisek
Temat zamiaru likwidacji szkół w Roszowickim Lesie i Landzmierzu zdominował styczniowe sesje rady gminy Cisek. Czy placówki znikną z mapy sieci gminnych szkół?

Projekty uchwał w sprawie zamiaru likwidacji placówek – poza nazwami miejscowości, w których znajdują się szkoły – są identyczne.

Zgodnie z każdym z projektów uchwał zamiar likwidacji placówek podejmuje się z końcem roku szkolnego 2018/2019, a wójta gminy “zobowiązuje się i upoważnia (…) do dokonania czynności niezbędnych do przeprowadzenia likwidacji, w szczególności do poinformowania rodziców uczniów (…) oraz Opolskiego Kuratora Oświaty o zamiarze likwidacji szkoły oraz do wystąpienia do Opolskiego Kuratora Oświaty o opinię w sprawie likwidacji szkoły.”

W IV sesji rady gminy Cisek z 28 stycznia uczestniczyło spore grono obrońców szkół planowanych do likwidacji. Wśród nich przedstawiciele dyrekcji, grona pedagogicznego i rodziców uczniów szkół w Landzmierzu i Roszowickim Lesie, a także prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu Anna Zielińska.

Większością głosów przyjęto uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły w Roszowickim Lesie. 

Na 30 stycznia zwołano sesję nadzwyczajną. Głosowano tylko nad jednym projektem uchwały. Większość radnych podjęła uchwałę w sprawie zamiaru przekształcenia szkoły w Landzmierzu w szkołę filialną o strukturze organizacyjnej klas I-III, podporządkowaną organizacyjnie PSP w Cisku. Głosowanie nie nad "zamiarem likwidacji", a nad "zamiarem przekształcenia" było pokłosiem propozycji radnego Alojzego Ketzlera z sesji z 28 stycznia. Wówczas to z porządku obrad zdjęto głosowanie nad projektem uchwały o "zamiarze likwidacji" placówki w Landzmierzu. Za zdjęciem z obrad głosowania nad projektem uchwały w sprawie "zamiaru likwidacji" było ośmiu radnych, przeciw siedmiu.

 

Szerzej w 5. nr. "Lokalnej", który ukaże się  5 lutego.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kask
kask 03.02.2019, 23:40
I co nam zrobicie?

Pozostałe