Środa, 21.08.2019

Kino religijne. Projekcja filmu "Mam przyjaciół w niebie"

  • 02.02.2019, 15:00 (aktualizacja 02.02.2019, 15:10)
  • Ł
Kino religijne. Projekcja filmu "Mam przyjaciół w niebie"
Miejski Ośrodek Kultury i parafia pw. św. Piusa X i św. Marii Goretti w Kędzierzynie-Koźlu zapraszą na seans kina religijnego, który odbędzie się w Dom Kultury "Lech" przy ul. Wyzwolenia 3 lutego o godz. 18.

Felice Castriota lubiący luksusowe życie księgowy, popada w poważne kłopoty. Chęć szybkiego wzbogacenia się i lekkomyślność skłoniły go do współpracy z mafiosem U'Pacciu. Felice, pomagając prać brudne pieniądze, zostaje złapany na gorącym uczynku.

Władze dają mu wybór: więzienie lub zeznawanie jako świadek koronny przeciwko gangsterowi. Castriota przyjmuje propozycję sądu i trafia do „bezpiecznej kryjówki” – kościelnego szpitala dla osób upośledzonych umysłowo i fizycznie. Felice, przyzwyczajony do luksusu i wygody, zderza się z zupełnie inną rzeczywistością.Mam przyjaciół w niebie to więcej niż komedia. To opowieść o przemianie człowieka, która możliwa jest dzięki przyjaźni, współczuciu, miłości, ale także stracie. Bohaterami filmu, obok profesjonalnych aktorów, są osoby niepełnosprawne, pensjonariusze z Ośrodka Don Guanella w Rzymie.

Reżyser Fabrizio Maria Cortese w oryginalny sposób łączy kino z realnym światem niepełnosprawności. Jedno jest pewne: w tym świecie rządzi prawo serca.

 

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed projekcją, a także w Domu Kultury "Lech" - rezerwacja: 77 483 66 70.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe