Koronawirus. O gazie też raczej wirtualnie

  • 23.04.2020, 15:19 (aktualizacja 23.04.2020, 15:35)
  • W
Koronawirus. O gazie też raczej wirtualnie W Prace związane z gazyfikacją Reńskiej Wsi - grudzień 2019 r.
Już też nie osobiście, a zdalnie. Takie wymogi czasów, w których epidemia koronawirusa ogranicza nas w wielu sferach życia. Wnioski o warunki przyłączenia do sieci gazowej należy składać elektronicznie.

Wystarczy zarejestrować się w portalu przylaczenie.psgaz.pl/homepage i elektronicznie złożyć wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci gazu ziemnego.

Do korzystania z takiej formy złożenia wniosku zachęcają m.in. władze gmin Cisek i Reńska Wieś, w których niedawno zgazyfikowano fragmenty pierwszych miejscowości.

W gminie Cisek do gazu mogą się podłączać mieszkańcy części Kobylic. W każdej chwili składać wniosek mogą te osoby, których posesja graniczy z pasem drogowym, gdzie wykonano sieć gazu ziemnego. W ich przypadku zakres prac obejmie tylko wykonanie przyłącza. Z uwagi na konieczność uzyskania opłacalności ekonomicznej rozbudowy sieci gazowej, najlepiej by pozostali mieszkańcy Kobylic przesłali swoje wnioski w jednym czasie.

Podobnie powinno być w przypadku mieszkańców Reńskiej Wsi. Tam w drugiej połowie 2019 roku Polska Spółka Gazownictwa przeprowadziła inwestycję polegającą na ułożeniu sieci gazowniczej wzdłuż ul. Kozielskiej, Pawłowickiej (do zjazdu na ul. Fabryczną) i Raciborskiej (do cmentarza). Do pierwszego odbiorcy gaz popłynął 30 grudnia. Potem nastąpił czas na składanie wniosków o określenie warunków przyłączenia do sieci gazu ziemnego przez odbiorców indywidualnych.

- Wciąż zachęca się mieszkańców pozostałych ulic, jeśli są zdecydowani, do składania „wniosków o warunki przyłączenia” w miarę jednocześnie, w grupach - zalecał w rozmowie z "Lokalną" z początku 2020 r. wójt gminy Reńska Wieś, Tomasz Kandziora. - Wtedy gazownia będzie je rozpatrywać równolegle i jest większa szansa na przyspieszenie rozbudowy sieci w kolejnych uliczkach Reńskiej Wsi - argumentował.

Zmienia się zatem tylko forma wnioskowania o przyłączenie do gazu. Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej www.psgaz.pl.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe