Środa, 21.08.2019

Tenis łączy. Wracamy do przeszłości, nie zapominamy o pomaganiu

  • 05.02.2019, 08:00 (aktualizacja 05.02.2019, 21:04)
  • A
 Tenis łączy. Wracamy do przeszłości, nie zapominamy o pomaganiu
W sobotę 2 lutego w Tenis Clubie w Kędzierzynie-Koźlu odbył się charytatywny turniej tenisowy w stylu retro pod hasłem "Gramy dla Beaty". Rekordowa liczba zawodników - 38 rywalizowało w dwóch kategoriach - grze podwójnej kobiet oraz mieszanej.

Podczas turnieju zbierano środki na rehabilitację córki Barbary Kowalskiej - działaczki sportowej, trenerki i mistrzyni Polski w tenisie, dzięki której w zeszłym roku w Kędzierzynie-Koźlu odbył się turniej zorganizowany w ramach ogólnopolskiego cyklu „Baba Cup”.

Specjalnie na ten dzień uczestniczki przebrały się w stroje retro, w których występowały podczas zawodów.

 

- Nie ma słów, które opiszą to wydarzenie i emocje. To było prawdziwe święto tenisa, ludzkiej dobroci, miłości. Po prostu tenis łączy – przyznali organizatorzy turnieju: Wiesława i Andrzej Bandurowscy.

 

Do rywalizacji przystąpili tenisiści z naszego miasta oraz Warszawy, Bielska-Białej, Gliwic i Opola. Pojawił się nawet zawodnik z Czech.

 

Charytatywny cel imprezy wsparło bardzo wiele osób. Książka od Łukasza Kubota - wielkoszlemowego mistrza z cudowną dedykacją wspierającą szczytny cel. Obraz „Tenisistka” malarki Katarzyny Bączkowskiej, rzeźby Grzegorza Michałka z Wisły, a do tego przepiękne puchary dla zwycięzców oraz pamiątkowe serduszka dla wszystkich uczestników turnieju zachwyciły uczestników zawodów.

 

- To już kolejna edycja turnieju tenisowego w stylu retro w naszym mieście i na pewno nie ostatnia - zapowiada Wiesława Bandurowska z Tenis Clubu.

A
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe