Niedziela, 17.02.2019

Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Twarz"

  • 6.02.2019, 09:16
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Twarz" materiały prasowe
Kędzierzyński „Helios” zaprasza na kolejny seans „Kultury Dostępnej”. 7 lutego o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlony głośny dramat „Twarz”.

Opowieść o młodym człowieku, który w tragicznym wypadku stracił twarz. Po nowatorskiej operacji otrzymał nową. Wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie. W roli głównej występuje Mateusz Kościukiewicz, a partnerują mu Agnieszka Podsiadlik i Małgorzata Gorol.

 

Film inspirowany prawdziwą historią pierwszej, ratującej życie, udanej operacji przeszczepu twarzy. Tej dokonano kilka lat temu na Grzegorzu Galasińskim. 33-latkowi podczas pracy głaz zmiażdżył głowę. Twarz pobrano od zmarłej osoby. 14 chirurgów przez 27 godzin pracowało przy stole operacyjnym.

 

W „Heliosie” trwa dwunasta edycja programu „Kultura Dostępna”, który wspiera Narodowe Centrum Kultury. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują 10 zł. W kolejne czwartki na widzów czekają: „Jeszcze dzień z życia” (21.02), „Jak pies z kotem” (28.02) oraz „7 uczuć” (7.03).

Ł
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe