Środa, 21.08.2019

Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Twarz"

  • 06.02.2019, 09:16
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Twarz" materiały prasowe
Kędzierzyński „Helios” zaprasza na kolejny seans „Kultury Dostępnej”. 7 lutego o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlony głośny dramat „Twarz”.

Opowieść o młodym człowieku, który w tragicznym wypadku stracił twarz. Po nowatorskiej operacji otrzymał nową. Wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie. W roli głównej występuje Mateusz Kościukiewicz, a partnerują mu Agnieszka Podsiadlik i Małgorzata Gorol.

 

Film inspirowany prawdziwą historią pierwszej, ratującej życie, udanej operacji przeszczepu twarzy. Tej dokonano kilka lat temu na Grzegorzu Galasińskim. 33-latkowi podczas pracy głaz zmiażdżył głowę. Twarz pobrano od zmarłej osoby. 14 chirurgów przez 27 godzin pracowało przy stole operacyjnym.

 

W „Heliosie” trwa dwunasta edycja programu „Kultura Dostępna”, który wspiera Narodowe Centrum Kultury. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują 10 zł. W kolejne czwartki na widzów czekają: „Jeszcze dzień z życia” (21.02), „Jak pies z kotem” (28.02) oraz „7 uczuć” (7.03).

Ł
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe