Nasi uczniowie w składzie Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego

  • 29.04.2020, 14:29
  • Ł
Nasi uczniowie w składzie Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego
Troje przedstawicieli powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego znalazło się w składzie III Kadencji Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego. Wszyscy to uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego.

W 24-osobowym składzie forum, powołanym zarządzeniem marszałka województwa opolskiego, znaleźli się: Wiktoria Sebesta Michał Artuna i Adam Wróbel, którzy są uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźle. Najwięcej swoich przedstawicieli w składzie, bo aż sześciu, ma miasto Opole

Celem forum jest włączenie ludzi młodych w procesy decyzyjne w województwie opolskim oraz budowanie ich zaangażowania społecznego i obywatelskiego. Chodzi też o promowanie partycypacji społecznej i uczestnictwa w życiu publicznym wśród młodych ludzi na Opolszczyźnie.

- W poprzedniej kadencji forum reprezentowali nas Arkadiusz Małachowski i Kamil Grabiński, obecnie absolwenci kędzierzyńskiego ogólniaka. Panowie prężnie działali i brali udział między innymi w pracach nad młodzieżową strategią dla naszego województwa. Dziękuję poprzednim reprezentantom, a nowo powołanym życzę dużo zapału do pracy oraz gratuluję faktu, iż nasz powiat będzie tak licznie reprezentowany – mówi Piotr Jahn, nauczyciel w II LO.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe