Niedziela, 18.08.2019

Zobaczył swój wizerunek w mediach i sam zgłosił się do prokuratury

  • 06.02.2019, 09:37 (aktualizacja 06.02.2019, 09:52)
  • Źródło: policja
Zobaczył swój wizerunek w mediach i sam zgłosił się do prokuratury
Do naruszenie nietykalności małoletniej doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie Kędzierzyna-Koźla. W sprawie pomocny okazał się zapis z kamer monitoringu. Publikacja wizerunku mężczyzny podejrzanego o ten czyn spowodowała, że sam zgłosił się do prokuratury.

3 grudnia 2018 r. policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o naruszeniu nietykalności małoletniej. Jak ustalili funkcjonariusze, około godziny 16 na jednym z osiedli w Kędzierzynie-Koźlu nieznany mężczyzna na klatce schodowej zaszedł od tyłu dziewczynę i zasłonił ręką jej usta. Po paru sekundach, puścił pokrzywdzoną i szybko wybiegł z bloku.

 

Wyjaśnieniem tego zdarzenia zajęli się policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą m.in. zabezpieczyli nagrania z monitoringu, na którym zarejestrowany został wizerunek osoby podejrzewanej o ten czyn.

Zabezpieczone nagranie policjanci opublikowali na stronach internetowych, z prośbą o pomoc w identyfikacji mężczyzny.

 

Po informacjach w mediach mężczyzna zgłosił się do Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu. Okazało się, że to mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Z mężczyzną zostały już wykonane czynności procesowe. Za naruszenie nietykalności cielesnej może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: policja
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe