Zapadną indywidualne decyzje, które przedszkola i żłobki będą otwarte 6 maja

  • 30.04.2020, 15:32
  • Źródło: Urząd miasta
Zapadną indywidualne decyzje, które przedszkola i żłobki będą otwarte 6 maja
Gmina Kędzierzyn-Koźle dołoży starań, żeby 6 maja uruchomić miejskie przedszkola i żłobki. Decyzja o otwarciu placówki w każdym przypadku zostanie podjęta przez władze miasta w uzgodnieniu z dyrektorem dopiero po spełnieniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa.

- To bardzo trudna decyzja – podkreśla zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło. – Zachowanie względów bezpieczeństwa jest dla nas największym priorytetem. Zdrowie dzieci, rodziców i personelu jest najważniejsze.

Przedszkola i żłobki zbiorą informacje od rodziców, jakie jest zapotrzebowanie na opiekę nad dziećmi. Wiadomo, że ze względów bezpieczeństwa nie wszystkie maluchy będą mogły być przyjęte do placówek, bo na każdą pociechę muszą przypadać minimum 4 metry kwadratowe. Zostaną stworzone kryteria określające, które dzieci będą mogły uczęszczać do przedszkoli. - Takim kryterium jest m.in. wytyczna ministerstwa, która określa, że dzieci pracowników służby zdrowia, policji i wszystkim osób pracujących przy walce z epidemią będą miały pierwszeństwo. Dla nas bardzo ważne jest również to, aby przyjmować dzieci obojga pracujących rodziców – zaznacza Wojciech Jagiełło.

Liczbę maluchów, którym mogą zapewnić opiekę, ustalą dyrektorzy miejskich przedszkoli i żłobków. Opracują oni także wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w placówkach oraz zadbają o zaopatrzenie w niezbędne środki ochrony osobistej, a także płyny i środki do dezynfekcji.

O datach uruchomienia placówki będą informowały na swoich stronach internetowych.

Wszystkie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia dla przedszkoli i żłobków są dostępne na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Miasto zwróciło się również do sanepidu o wydanie stosownej opinii.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe