Odwołano zjazd absolwentów I LO

  • 04.05.2020, 19:24
  • Andrzej Kopacki
Odwołano zjazd absolwentów I LO Dyrektor I LO Małgorzata Targosz przekonuje, że na ten moment decyzja o przesunięciu zjazdu jest najrozsądniejszym rozwiązaniem foto: ANKO
Z powodu przedłużającej się pandemii koronawirusa odwołano zaplanowany na 3 października 2020 roku VII Zjazd Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Uważam, że w obecnej sytuacji przesunięcie zjazdu o rok jest słuszną decyzją - przekonuje dyrektor I LO Małgorzata Targosz.

Zjazd miał być też okazją do uczczenia 75 rocznicy istnienia tej zasłużonej dla naszego miasta i regionu szkoły. Organizatorzy uznali jednak, że to jedyne rozwiązanie gwarantujące uczestnikom bezpieczeństwo, a organizatorom oczekiwaną frekwencję.

Przypomnijmy, ostatni - VI zjazd zorganizowano w 2013 roku. Wysłano wówczas około 1200  listów z kartami zgłoszeń i apelem o rozpropagowanie informacji o tym wydarzeniu. Tym razem miało być podobnie.

- Jest nam niezmiernie przykro, ponieważ bardzo się na ten zjazd nastawiliśmy. Wprawdzie ostatni miał miejsce siedem lat temu, zatem upłynęło już sporo czasu, ale zarówno zdrowie absolwentów, jak i nasze jest tu absolutnym priorytetem. Pandemia jest dla nas czymś nowym i jeszcze nie do końca poznanym. Do wszystkiego co nowe i niepoznane należy podchodzić z dużą dozą ostrożności - podkreśla Małgorzata Targosz. - Mamy wielką nadzieję, że już za rok się spotkamy. Komitetu Organizacyjnego nie rozwiązujemy, on dalej działa. Teraz wchodząca w jego skład grupa ludzi, skupi się na przygotowaniach do przyszłorocznego zjazdu, który najprawdopodobniej również zaplanujemy na październik. Proszę zaglądać na stronę internetową naszej szkoły. Tam na bieżąco będziemy informować o dalszych planach związanych z organizacją VII Zjazdu Absolwentów I LO - kończy pani dyrektor.

 

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Olaf
Olaf 06.05.2020, 08:11
Szkoda, bo zarezerwowałem sobie lot z USA żeby przylecieć do Polski na ten zjazd i jestem umówiony z kolegami i koleżankami. Dramat!

Pozostałe